Arsenal chce dużą kwotę za Bielika! Świetna wiadomość dla... Legii

Piłka nożna
Arsenal chce dużą kwotę za Bielika! Świetna wiadomość dla... Legii
fot. PAP

Mimo udanych występów na młodzieżowych mistrzostwach Europy, Unai Emery nie widzi miejsca dla Krystiana Bielika w swojej wizji Arsenalu. Polak chciałby więc zdecydować się na transfer definitywny, jednak klub jest świadomy wielu chętnych i żąda za swojego zawodnika nawet 10 milionów funtów. Część z tej sumy otrzyma Legia Warszawa.

Po udanym sezonie na trzecim poziomie rozgrywkowym w barwach Charltonu, notowania Bielika w Anglii wzrosły. Kolejnym pozytywnym akcentem były dobre występy na Euro U-21, gdzie piłkarz zebrał świetne noty za występy z Włochami oraz Belgią. Wydawało się, że 21-letni zawodnik wreszcie otrzyma upragnioną szansę w pierwszym zespole The Gunners.
 
Emery nigdy jednak nie zamienił choćby paru słów z Polakiem, nie planował także zabierać go na przedsezonowe zgrupowanie. Bielik zdecydował, że w obliczu braku prawdziwej szansy opuści północny Londyn na stałe.
 
Zainteresowanych nie brakuje, są to kluby z Anglii i Włoch. Bielika chciałyby kluby Championship, w tym West Bromwich Albion oraz Middlesbrough. Kanonierzy są świadomi wartości utalentowanego zawodnika i czekają na oferty w wysokości 10 milionów funtów.
 
Na takim transferze zyskałaby Legia, z której Bielik trafił na Wyspy Brytyjskie. Według Legia.net, w umowie między klubami znalazła się klauzula, na mocy której przy ewentualnej sprzedaży Bielika, Legia wzbogaci się o kolejne 500 tysięcy euro. W 2015 roku nastolatek trafił na The Emirates za blisko 2 mln euro.
 
Kontrakt Bielika z Arsenalem wygasa w czerwcu 2020 roku. Obrońca rozegrał w sezonie 2018/2019 34 mecze w League One. Strzelił w nich 4 gole i raz asystował.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze