GP w judo: Pacut piąta, Sarnacki siódmy w Zagrzebiu

Sporty walki

Beata Pacut zajęła piąte miejsce w kategorii do 78 kg turnieju Grand Prix judo w Zagrzebiu, którego wyniki są zaliczane do kwalifikacji olimpijskich. W kategorii powyżej 100 kg Maciej Sarnacki był siódmy.

Pacut wygrała przez ippon pierwsze trzy walki - z Chorwatką Brigitą Ljubą, Koreanką Hyunji Yoon i Holenderką Marhinde Verkerk. Potem dwa pojedynki przegrała również przez ippon - w półfinale z Japonką Mami Umeki, a w walce o brąz z Chorwatką Karlą Prodan.

W niedzielę nie znaleźli się na punktowanych miejscach: Anna Załęczna (+78 kg), Piotr Kuczera, Tomasz Szczepaniak (obaj 90 kg), Kacper Szczurowski i Oleksii Lysenko (obaj kat. 100 kg).

W piątek trzecią lokatę zajął debiutujący w reprezentacji Polski Tomer Golomb (60 kg), a w sobotę najlepiej z Polaków walczyła Daria Pogorzelec, plasując się na siódmej pozycji w kat. 70 kg.

Grand Prix w Zagrzebiu był ostatnim sprawdzianem polskiej kadry przed sierpniowymi mistrzostwami świata w Tokio.