Tour de France: Historyczny triumf Bernala o krok

Inne
Tour de France: Historyczny triumf Bernala o krok
fot. PAP

Egan Bernal musi jeszcze przejechać 128 km z Rambouillet do Paryża, aby wpisać się jako pierwszy Kolumbijczyk na listę triumfatorów Tour de France. W sobotę kolarz ekipy Ineos praktycznie zapewnił sobie zwycięstwo w tej imprezie.

Na mecie ostatniego górskiego etapu w Val Thorens Bernal był czwarty i w klasyfikacji generalnej ma bezpieczną przewagę 1.11 nad kolegą z drużyny Brytyjczykiem Geraintem Thomasem oraz 1.31 nad Holendrem Stevenem Kruijswijkiem (Jumbo-Visma).

 

Ostatni odcinek powinien być dla Kolumbijczyka formalnością. To tradycyjnie "etap przyjaźni", na którym kolarze świętują zakończenie wyścigu, a ścigają się zazwyczaj tylko przed metą na Polach Elizejskich.

 

Wszystko wskazuje na to, że Bernal będzie dekorowany na podium dwukrotnie - otrzyma żółtą koszulkę dla zwycięzcy wyścigu i białą dla najlepszego młodzieżowca. Rozstrzygnięte są też inne klasyfikacje: górska, w której triumfował Francuz Romain Bardet (AG2R) i punktowa, gdzie najlepszy już po raz siódmy okazał się Słowak Peter Sagan (Bora-Hansgrohe).

 

Z Rambouillet kolarze wystartują o godz. 18.10. Na mecie są spodziewani ok. 21.20.

IM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie