Magazyn Formuły 1 po GP Niemiec: Transmisja w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl

Moto

Za nami GP Niemiec. Na torze Hockenheimring Robert Kubica (Williams) zdobył pierwszy punkt w sezonie Formuły 1 po tym, jak dwaj kierowcy zespołu Alfa Romeo zostali ukarani dodaniem 30 sekund. Przesunęło to Kubicę na 10. miejsce w oficjalnej klasyfikacji wyścigu o Grand Prix Niemiec, jedenastej rundzie mistrzostw świata. Transmisja w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl.

Dla Kubicy 10. pozycja jest najlepszym osiągnięciem w trwającym sezonie. Przeprowadzone przez komisarzy technicznych dochodzenie wykazało, że podczas startu do niedzielnego wyścigu dwaj kierowcy zespołu Alfa Romeo - Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi korzystali z niedozwolonych przepisami udogodnień (nieprawidłowe użycie sprzęgła). Obaj ukarani zostali dodaniem do czasu 30 sekund, co przesunęło ich na 12. i 13. miejsce w końcowej klasyfikacji.

Na torze w Hockenheim wygrał Holender Max Verstappen (Red Bull). Rywalizacji, fragmentami toczącej się w deszczu, nie ukończyło aż siedmiu kierowców.

Transmisja Magazynu Formuły 1 po GP Wielkiej Brytanii od godziny 21:30 w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl.