Trener Olimpii Grudziądz: Zawodnicy szybko zrozumieli moją filozofię

Piłka nożna

Trener Olimpii Grudziądz Mariusz Pawlak był telefonicznym gościem Magazynu Fortuna 1 Ligi. Szkoleniowiec grudziądzan był bardzo zadowolony z występu Olimpii w starciu z Chrobrym Głogów, ale widział jeszcze rezerwy w poczynaniach swoich podopiecznych.

Szymon Rojek: Chyba trudno było przewidzieć przed meczem, że wygracie na inaugurację aż 5:0...

 

Mariusz Pawlak: Na pewno. Mieliśmy jednak swój plan na ten mecz. Najważniejsze było to, żeby te rzeczy, nad którymi ostatnio pracowaliśmy, były realizowane przez zawodników na boisku. Zwycięstwo było zasłużone i wszyscy się z niego cieszymy.

 

A jak udało się zrobić to, by nowi zawodnicy już od pierwszego meczu dawali jakość drużynie? Chłopak, który przyjechał z Holandii od razu zaliczył hat-tricka, Criciuma też strzelił gola... Wystarczy jeden okres przygotowawczy, żeby to tak poskładać?

 

Oczywiście było dużo zmian w moim zespole, ale mieliśmy sporo czasu, żeby się przygotować do sezonu. Było pięć mikrocykli, było zgrupowanie w Grodzisku. Dużo czasu poświęcaliśmy nie tylko na trening, ale także na analizę. Jako trener wprowadzam nowe zasady, które musimy realizować. Zawodnicy szybko zrozumieli tę filozofię. Ale widzę, że jeszcze trochę czasu potrzebujemy, żeby spokojnie pracować.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze