UFC 244: Wspieraj Błachowicza w walce o tytuł!

Sporty walki

Jan Błachowicz (24-8, 6 KO, 9 SUB) walczy o szansę pojedynku o pas mistrzowski organizacji UFC w kategorii półciężkiej. Polski zawodnik nie jest "medialną bestią" i potrzebuje wsparcia kibiców. Czy pomoc fanów może przybliżyć "Cieszyńskiego Księcia" do walki o tytuł? Spróbować zawsze warto! W jaki sposób można wesprzeć Błachowicza?

Sytuacja w kategorii półciężkiej organizacji UFC jest niezwykle dynamiczna i zmienia się z dnia na dzień, a grono kandydatów do zajęcia pozycji pretendenta do tyułu jest coraz węższe. Dominick Reyes ma już zaplanowany pojedynek z Chrisem Weidmanem, a inny z kandydantów do walki o pas Corey Anderson obrał na celownik osobę Johny'ego Walkera. Realnie w walce o tytuł z czołówki pozostają poza Polakiem jeszcze tylko: Thiago Santos (kontuzjowany), Anthony Smith, Alexander Gustafsson (powracający z "emerytury") oraz Aleksandar Rakic (z drugiej dziesiątki rankingu).

Błachowicz na Twitterze dał tylko wszystkim do zrozumienia, że nie ma zamiaru zmieniać swojej postawy, aby zapracować poza oktagonem na szansę mistrzowską. W jego opinii zasłużył na taką szansę sportową postawą. 

- Nie jestem wojownikiem Twitterowym zza klawiatury, nie mam miliona fanów, nie jeżdżę sportowymi brykami ze złotym łańcuchem na szyi... ale jestem jednym z czołowych zawodników w mojej dywizji. I szczerze wierzę, że zapracowałem na tę walkę o pas. Gwarantuję, że to jest warte uwagi. Tu i teraz - napisał na Twitterze Błachowicz.

Trzymamy mocno kciuki za naszego reprezentanta i wierzymy, że uda się sięgnąć w końcu po walę o pas. Bez wsparcia medialnego i zainteresowania fanów będzie o to niezwykle ciężko. Szczęściu trzeba pomagać, a być może kibicowska inicjatywa przybliży choćby o mały krok Błachowicza do konfrontacji z legendarnym Jonem Jonesem. Co należy zrobić?

Przedstawiamy krótką instrukcję:

1. Wrzucić w mediach społecznościowych plakat fanowski zawarty w poniższym poście (autorstwa Adama Kołacińskiego)
2. Wpisać hashtagi #UFC244 , #JonesBlachowicz (i przy okazji #UFCPolsat)
3. Czekamy z niecierpliwością na reakcję organizacji UFCTransmisje gal UFC na sportowych antenach Polsatu. W najbliższy weekend gala UFC Fight w Newark z udziałem Salima Touahriego. Start od godziny 19:00 w Polsacie Sport Fight.
mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie