UFC 244: Błachowicz z jasnym przekazem! Walczy o pojedynek z legendą o pas

Sporty walki
UFC 244: Błachowicz z jasnym przekazem! Walczy o pojedynek z legendą o pas
fot. Polsat Sport

Jan Błachowicz (24-8, 6 KO, 9 SUB) wkracza do walki o najwyższe cele w organizacji UFC. Po ponad dwóch tygodniach od najważniejszego zwycięstwa w karierze Polak postanowił wysłać jasną deklarację w kierunku fanów, organizacji UFC oraz mistrza kategorii półciężkiej Jona Jonesa (25-1-1NC, 10 KO, 6 SUB).

Na gali UFC 239 Błachowicz pokonał Luke'a Rocholda i z czystym sumieniem można powiedzieć, że było to najważniejsze zwycięstwo w karierze Polaka i jedno z najważniejszych zwycięstw w ogóle w historii naszego krajowego MMA.

 

Polak cały czas pozostaje w gronie kandydatów do walki mistrzowskiej w kategorii półciężkiej. Z tego grona w najbliższej przyszłości wypadli Dominick Reyes, który zmierzy się z Chrisem Weidmanem. Szef organizacji UFC twierdzi, że nie ma także możliwości, aby o tytuł powalczył ósmy w rankingu Corey Anderson.


W wąskim gronie wolnych zawodników bez zaplanowanych walk i liczących się realnie o pojedynek mistrzowski z czołówki pozostają więc poza Błachowiczem tylko: Thiago Santos (kontuzjowany), Anthony Smith, Alexander Gustafsson (powracający z "emerytury") oraz z początku drugiej dziesiątki rankingu Aleksandar Rakic i Johny Walker (zapowiada duże wieści na Instagramie).

 

Błachowicz na Twitterze dał do zrozumienia, że nie będzie wdawał się w gierki medialne, brał udział w "śmieciowej" wymianie zdań i pozostanie sobą. Czy taka postawa pomoże naszemu reprezentantowi zyskać w oczach właścicieli organizacji i przekonać ich do zestawienia z niekwestionowanym mistrzem Jonesem?

 

- Nie jestem wojownikiem Twitterowym zza klawiatury, nie mam miliona fanów, nie jeżdżę sportowymi brykami ze złotym łańcuchem na szyi... ale jestem jednym z czołowych zawodników w mojej dywizji. I szczerze wierzę, że zapracowałem na tę walkę o pas. Gwarantuję, że to jest warte uwagi. Tu i teraz - napisał na Twitterze Błachowicz.

Trzymamy mocno kciuki za naszego reprezentanta, choć wydaje się, że decyzje na samym szczycie już najprawdopodobniej zapadły. Czy w centrum uwagi znajdzie się miejsce także dla Błachowicza?

 

Transmisje gal UFC na sportowych antenach Polsatu.

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie