Wymarzony prezent na urodziny? Kobieta zadebiutuje w polskiej lidze żużlowej

Żużel

To będzie historyczna chwila! Sindy Weber wystąpi w meczu 2. Ligi Żużlowej w Polsce. Tym samym przejdzie do historii jako pierwsza kobieta, która tego dokona w naszym kraju. Jej debiut nastąpi w najbliższą niedzielę, 4 sierpnia.

Lepszego prezentu na 19-te urodziny nie mogła sobie wymarzyć. Urodzona 2 sierpnia 2000 roku Niemka, która reprezentuje barwy drugoligowego Euro Finannce Polonia Piła pojedzie w domowym meczu ze Speedway Wandą Kraków. Informację tę podał wiceprezes klubu Remigiusz Kaja. Najprawdopodobniej zarząd klubu zdecydował się na taki ruch po niepowodzeniu w ostatnią Sobotę w Rawiczu. Zespół z miasta, z którego pochodzi również rockowa kapela Strachy na Lachy, przegrał wyjazdowe spotkanie w ramach 13. kolejki ze Stainer Unia Kolejarz 42:47 i stracił szanse na awans do fazy play-off.


Dla pilan oznacza to koniec sezonu, dlatego zdecydowali się w ostatniej rundzie dać szanse debiutu nastoletniej Niemce w spotkaniu z najsłabszą drużyną w kraju z grodu Kraka. Przy okazji klub z siedzibą przy Bydgoskiej 1 zapisze się na kartach historii polskiego speedwaya. Do tej pory żadna zawodniczka nie wystąpiła w polskiej lidze, mimo że miały na to szanse cztery Polki. Pierwszą licencję żużlową uzyskała Klaudia Szmaj. Aktualnie prawo startów mają również Wiktoria Garbowska, Monika Nietyszka i Weronika Burlaga.


Sindy Weber w ostatnim czasie dwukrotnie brała udział w zawodach młodzieżowych Nice Cup organizowanych w naszym kraju. Niemka była również jedną z bohaterek ostatniego Magazynu Żużlowego, który ukazuje się od początku sezonu na kanale Polsat Sport News. Program prowadzony przez Tomasza Lorka transmitowany jest we wtorki o 20:00 po każdej kolejce Nice 1. LŻ. 

 

 

PN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze