Legenda MMA wspiera Błachowicza! "Zasłużył na walkę z Jonesem"

Sporty walki
Legenda MMA wspiera Błachowicza! "Zasłużył na walkę z Jonesem"
fot. Polsat Sport

Jan Błachowicz (24-8, 6 KO, 9 SUB) stara się o walkę mistrzowską kategorii półciężkiej UFC z gwiazdą organizacji, Jonem Jonesem (25-1-1NC, 10 KO, 6 SUB). Polscy kibice starają się pomóc wojownikowi z Cieszyna, a do akcji włączył się nawet były mistrz UFC i legenda dyscypliny, Mark Coleman.

"The Hammer" pojedynkował się na przełomie wieków, zostając jednym z pierwszych mistrzów UFC oraz zwyciężając Pride Grand Prix w 2000 roku. Coleman był też mistrzem świata w zapasach. Pas UFC wywalczył na gali z numerkiem "12", poddając Dana Severna.
 
Teraz legenda wspiera Błachowicza w jego próbie doprowadzenia do walki mistrzowskiej z Jonesem. Konto Colemana naturalnie śledzą ludzie związani z UFC i mieszanymi sztukami walki, więc jego zdanie nie przejdzie bez echa. 54-latek przyznał, że Błachowicz zasługuje na pojedynek, a nawet może pokonać mistrza.
 
- Przegrałem kiedyś z Polakiem na mistrzostwach świata we wrestlingu. Są twardzi. Myślę, że Błachowicz zasłużył na szansę - napisał na Twitterze.
 
 
Sytuacja w kategorii Błachowicza jest bardzo dynamiczna, a grono kandydatów do starcia z mistrzem jest bardzo okazałe. Mówiło się między innymi o zestawieniu Dominicka Reyesa oraz Coreya Andersona.
 
Błachowicz dał do zrozumienia, że nie ma zamiaru zmieniać swojej postawy i pracować na swoją szansę wyłącznie w oktagonie. Polak przyznał, że nie jest "wojownikiem klawiatury", ale sportową formą zasłużył na walkę o pas.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie