Liga Europy: Broendby Kopenhaga - Lechia Gdańsk. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

Po zwycięstwie różnicą jednej bramki w pierwszym meczu, zdobywca Pucharu Polski - Lechia Gdańsk zmierzy się na wyjeździe w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy z Broendby. Przed tygodniem gdańszczanie wygrali 2:1, której kapitanem jest Kamil Wilczek. Relacja i wynik na żywo z meczu Broendby - Lechia na Polsatsport.pl.

Dla Lechii było to pierwsze w historii zwycięstwo w europejskich rozgrywkach. W razie awansu do trzeciej rundy na gdańszczan czeka SC Braga. To czwarty zespół poprzedniego sezonu ligi portugalskiej, a jego trenerem od tego lata jest znany w Polsce - Ricardo Sa Pinto. W poprzednim sezonie był szkoleniowcem Legii, rozstano się z nim 1 kwietnia.

 

Jednak plany Lechii chce pokrzyżować Wilczek i spółka, którzy również marzą o podróży do Portugalii. - Mimo nie najlepszej gry w Gdańsku różnica wyniku jest nie duża. Do odrobienia. Wierzę, że będzie dobrze. I że to my polecimy na trzecią rundę do portugalskiej Bragi - powiedział Wilczek w rozmowie z Bożydarem Iwanowem.

 

Trener Lechii Gdańsk, Piotr Stokowiec zapewnił, że wystawi skład zbliżony do tego jaki pokonał duńską ekipę. - Cały czas powtarzam, że za nami dopiero pierwsza połowa, a ten wynik sprawia, że kwestia awansu jest sprawą otwartą. Nie mamy praktycznie żadnego zapasu i w czwartek znowu musimy wspiąć się na wyżyny. W rewanżu nie będzie miejsca na kunktatorstwo ani zachowawczą grę. Żeby znaleźć się w kolejnej rundzie trzeba pokazać dużo jakości. Znam trochę ligę duńską, bo w niej grałem. Wiem, że tam jest duża intensywność i nie można liczyć na to, że ktokolwiek będzie zmęczony – zaznaczył Stokowiec.

 

Przypomnijmy, że tym sezonie finał Ligi Europy odbędzie się 27 maja 2020 roku w Gdańsku.

 

Relacja i wynik na żywo z meczu Broendby Kopenhaga - Lechia Gdańsk na Polsatsport.pl. Początek od godziny 19:30.

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie