Memoriał Wagnera: Brazylia rozgromiła Finlandię

W drugim meczu rozgrywanego w Krakowie Memoriału Huberta Jerzego Wagnera Brazylia pewnie wygrała z Finlandią 3:0. Na inaugurację turnieju Polscy siatkarze pokonali Serbię 3:1.

Premierowa partia nie miała wielkiej historii. Brazylijczycy w środkowej części zbudowali wyraźną przewagę (16:10), a w końcówce kontrolowali sytuację. Ricardo Lucarelli skutecznymi atakami z prawego skrzydła wywalczył piłkę setową, a po chwili zakończył tę partię (25:15).

Druga odsłona miała podobny scenariusz. Finowie jedynie do pierwszej przerwy technicznej dotrzymywali kroku ekipie Canarinhos (8:7). Brazylijczycy odskoczyli przy zagrywkach Mauricio Borgesa (11:7), a w dalszej części seta grała praktycznie tylko jedna drużyna. W końcówce różnica wynosiła już dziesięć oczek (21:11). Atak z przechodzącej piłki dał Brazylijczykom piłkę setową, a w kolejnej akcji Douglas Souza ustalił wynik na 25:12.

W trzecim secie obraz gry nie uległ zmianie. Trener Renan Dal Zotto rotował składem, dając pograć rezerwowym, ale i tak jego podopieczni nie mieli większych kłopotów z rywalami. Szybko uzyskali sporą zaliczkę (10:3), Finowie jeszcze zerwali się na moment do walki przy zagrywkach Fedora Ivanova (11:7), ale był to jedynie chwilowy przebłysk. Siatkarze Canarinhos pewnie zmierzali po zwycięstwo. Piłkę meczową wywalczył Joandry Leal (24:15), a Alan Souza dokończył dzieła skutecznym atakiem (25:16).

Występ w Memoriale Wagnera jest dla obu reprezentacji – podobnie jak dla Polski i Serbii – ostatnim sprawdzianem przed kwalifikacjami olimpijskimi. Ekipa Canarinhos zagra w Warnie z Bułgarią, Egiptem i Portoryko. Finowie zagrają w Ningbo, a ich rywalami będzie: Kanada, Argentyna oraz Chiny.

W piątkowych spotkaniach Memoriału Wagnera Polacy zmierzą się z Brazylijczykami (godzina 17.30), a Finowie z Serbami (godzina 20.30).

Terminarz i plan transmisji Memoriału Wagnera 2019 (Kraków, 1–3 sierpnia):

2019-08-01: Polska - Serbia 3:1 (25:22, 25:18, 22:25, 25:22)
2019-08-01: Brazylia – Finlandia 3:0 (25:15, 25:12, 25:16)

2019-08-02: Polska – Brazylia (piątek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2019-08-02: Finlandia – Serbia (piątek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport Extra)

2019-08-03: Serbia – Brazylia (sobota, godzina 12.00; transmisja – Polsat Sport)
2019-08-03: Polska – Finlandia (sobota, godzina 15.00; transmisja – Polsat Sport).