Poznaliśmy wszystkie miasta siatkarskiego mundialu 2022

Siatkówka
Poznaliśmy wszystkie miasta siatkarskiego mundialu 2022
fot. Cyfrasport

Mistrzostwa świata siatkarzy w 2022 roku zostaną rozegrane w Rosji. Tytułu wywalczonego w 2018 roku będzie bronić reprezentacja Polski. Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) podała dwa ostatnie miasta, w których odbędą się mecze tego turnieju. Są to Jarosławl i Kiemierowo. Wcześniej było wiadomo, że spotkania tego czempionatu zostaną rozegrane w Moskwie, Sankt Petersburgu, Kaliningradzie, Krasnojarsku, Kazaniu, Jekaterynburgu, Ufie i Nowosybirsku.

Mistrzostwa świata siatkarzy odbędą się w dniach 26 sierpnia – 11 września 2022 roku w Rosji. Mecze zostaną rozegrane w dziesięciu miastach. Osiem z nich FIVB ogłosiła w maju, teraz dołączyły do tej grupy Jarosławl i Kiemierowo.
 
– Kiemierowo i Jarosławl są to miasta z mocną siatkarską kulturą, które gotowe są przyjąć tę fantastyczną rywalizację w 2022 roku. Sportowcom i kibicom będzie zagwarantowane najlepsze przyjęcie w dziesięciu miastach mistrzostw świata. Rosja jest krajem, który lubi siatkówkę i ma doskonałe doświadczenie w organizacji międzynarodowych imprez sportowych i nie mamy wątpliwości, że ten kraj zorganizuje znakomity turniej. Przeprowadzenie czempionatu w dziesięciu miastach całej Rosji umożliwi kibicom obejrzenie siatkówki na najwyższym poziomie – powiedział prezydent FIVB Ary Graca.
 
Prezydent FIVB podkreślił, że "mistrzostwa świata to nie tylko doskonała możliwość zaprezentowania rosyjskiej gościnności i świetnej organizacji, ale również przyciągnięcie kolejnego pokolenia fanów siatkówki." 
 
– Chcemy stworzyć niezapomniane chwile, które zainteresują naszą dyscypliną sportu ludzi w Rosji i całym świecie. Zauważyliśmy wzrost zainteresowania siatkówką po sukcesach męskiej reprezentacji Rosji w Lidze Narodów w 2018 i 2019 roku i z niecierpliwością oczekujemy na duże wydarzeniie sportowe, które spodoba się całej siatkarskiej rodzinie – powiedział szef Rosyjskiej Federacji Siatkówki (WFW) Stanisław Szewczenko.
 
W turnieju zagrają 24 drużyny, które zostaną podzielone na sześć grup po cztery drużyny każda. Szesnaście najlepszych drużyn awansuje do drugiej fazy turnieju, która zostanie rozegrana w dniach 2–4 września; reprezentacje będą w niej rywalizowały w czterech grupach. Awans do dalszej części turnieju wywalczy sześć najlepszych ekip.  Start w turnieju finałowym mają już zapewniony reprezentacje Rosji (gospodarz) oraz Polski (obrońca tytułu).
RM, Polsat Sport, pzps.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie