Formuła 2 na Hungaroring. Czy De Vries powiększy przewagę?

Moto
Formuła 2 na Hungaroring. Czy De Vries powiększy przewagę?
fot. PAP

Na torze Hungaroring odbędzie się ósma eliminacja w kalendarzu Formuły 2. Trwa zacięta walka o tytuł mistrzowski w tym roku, ale tor pod Budapesztem wydaje się idealnym miejsce dla lidera klasyfikacji generalnej Nicka De Vriesa do powiększenia swojej przewagi. Szczególnie, że Holender rok temu wygrał na trudnej technicznej pętli.

Niemniej swoje ambicje ma też dobrze znany kibicom w Polsce Nicholas Latifi. Kierowca rezerwowy ekipy Williamsa walczy o potrzebne punkty do super licencji, by móc w przyszłym roku spełnić swoje marzenie startów w Formule 1. Nie rezygnuje także z pogoni w walce o tytuł. Ostatnio odrobił nieco straty do De Vriesa i w tej chwili traci do lidera 31 punktów.

 

Warto także zwrócić uwagę na Lucę Ghiotto, który po dobry początku sezonu, miał kilka wyścigów, o których chciałby zapomnieć. Jednak zwycięstwo w poprzedniej rundzie na Silverstone znów pokazało, że Włocha nie należy lekceważyć.

 

Kto najlepiej poradzi sobie w ostatnich przed przerwą wakacyjną wyścigach Formuły 2, przekonamy się w sobotę i niedzielę. Główny wyścig rozpocznie się w sobotę o godz. 10:10, niedzielny sprint ruszy o godz. 11:25.

Krystian Sobierajski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie