Kobieta poprowadzi mecz o Superpuchar UEFA

Piłka nożna

Francuzka Stephanie Frappart została pierwszą kobietą, desygnowaną do poprowadzenia jednego z najważniejszych meczów w Europie - będzie głównym arbitrem spotkania o Superpuchar UEFA. 14 sierpnia w Stambule zagrają angielskie kluby Liverpool i Chelsea.

Decyzję zakomunikowała w piątek Europejska Unia Piłki Nożnej (UEFA).

 

35-letnia Frappart "gwizdała" w kwietniu spotkanie ekstraklasy francuskiej, w którym zagrały Amiens SC i Racing Strasbourg. Jako pierwsza kobieta w historii włączona została we Francji do grupy arbitrów na najbliższy sezon Ligue 1.

 

Była także głównym sędzią finału mistrzostw świata kobiet we Francji, w którym Amerykanki zwyciężyły 7 lipca w Lyonie Holenderki 2:0. Pomagające jej wtedy na liniach Manuela Nicolosi i Michelle O'Neal również znalazły się w obsadzie meczu w Stambule.

 

Szlaki przecierała Frappart Szwajcarka Nicole Petignat, która w latach 2004-09 była pierwszą sędzią prowadzącą mecze kwalifikacyjne Pucharu UEFA.

 

W meczu o Superpuchar UEFA spotykają się tradycyjnie triumfator Ligi Mistrzów - Liverpool oraz zwycięzcy Ligi Europy - Chelsea.

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie