Starcie dwóch dużych firm na kilka dni przed rozpoczęciem sezonu ligowego da odpowiedź, na jakim etapie przygotowań są piłkarze Manchesteru United i AC Milan. Czerwone Diabły już w pierwszej kolejce Premier League czeka arcytrudne starcie z Chelsea, a ostatnim testem będzie właśnie starcie w Cardiff.
 
W ostatnich dniach głośno jest o klubie z Manchesteru zwłaszcza w kontekście transferów. Blisko dopięcia są wielkie zakupy Harry'ego Maguire'a, Paulo Dybali i Bruno Fernandesa. Jeśli trójka ta wzmocni zespół Ole Gunnara Solskjaera, w klubie zostaną rozbudzone nadzieje na powrót do angielskiej elity.
 
Mniej ciekawie jest na San Siro, bowiem Milan nie błyszczy formą w przedsezonowych przygotowaniach. Z klubem pożegnał się między innymi Patrick Cutrone, a w mizernej formie pozostaje Krzysztof Piątek.
 
Historia spotkań obu klubów jest niezwykle bogata, a ostatnie spotkanie miało miejsce przed rokiem w ramach turnieju ICC. Padł wówczas remis 1:1 po golach Alexisa Sancheza i Suso. Konkurs rzutów karnych trwał aż 13 serii i ostatecznie triumfowały Czerwone Diabły.
 
Relacja na żywo z meczu Manchester United - AC Milan od godziny 18:30. Transmisja w Polsacie Sport News i Polsacie Sport Premium 1.