Lekarz kadry kobiet o stanie zdrowia Stysiak

Siatkówka

Już na samym początku pierwszego spotkania rozgrywanego w hali Orbita we Wrocławiu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich doszło do niebezpiecznie wyglądającego upadku Magdaleny Stysiak. Podkręcenie stopy w pierwszej chwili wyglądało fatalnie, ale uraz utalentowanej zawodniczki okazał się na szczęście niegroźny.

Mecz zaczął się dla polskiej ekipy źle, bo już w czwartej akcji na parkiet po wyskoku do bloku padła Magdalena Stysiak. Przyjmująca długo była opatrywana, a schodząc z boiska kulała. Po kilkunastu minutach dała znać trenerowi Jackowi Nawrockiemu, że jest gotowa do gry, ale szkoleniowiec na razie nie posyłał jej do walki, bo jego zespół świetnie sobie radził.

 

– Z własnego doświadczenia wiem, że jeśli jest podkręcenie nogi, ale zawodnik, czy zawodniczka schodzi o własnych siłach, to jest to ból, jest kontuzja, ale nie bardzo groźna – stwierdził komentujący ten mecz Maciej Jarosz.

 

Upadek, który z pewnością był bardzo bolesny na szczęście nie okazał się groźny w skutkach. Kilka minut po feralnej akcji niespełna 19-letnia zawodniczka stała już w kwadracie dla rezerwowych i zgłosiła gotowość do powrotu na parkiet. Po zakończeniu spotkania lekarz kadry kobiet - Marcin Domżalski za pośrednictwem Twittera krótko skomentował stan zdrowia Stysiak. - Będzie mogła wystąpić w kolejnych meczach Turnieju Kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

 

 

Terminarz i plan transmisji turnieju kwalifikacyjnego do IO w Tokio 2020 (Wrocław, 24 sierpnia):

 

2019-08-03: Serbia – Portoryko (sobota, godzina 17.00; transmisja – Polsat Sport Extra)
2019-08-03: Polska – Tajlandia (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
 
2019-08-04: Tajlandia – Portoryko (niedziela, godzina 17.00; transmisja – Polsat Sport)
2019-08-04: Polska – Serbia (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).
 
A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze