Johaug zdystansowała rywalki podczas... lekkoatletycznych mistrzostw Norwegii

Inne
Johaug zdystansowała rywalki podczas... lekkoatletycznych mistrzostw Norwegii
fot. PAP

Mistrzyni olimpijska i 10-krotna mistrzyni świata w biegach narciarskich Norweżka Therese Johaug wygrała w niedzielę bieg na 10 000 metrów podczas lekkoatletycznych mistrzostw kraju w Hamar, uzyskując rezultat 30.20,87 i dublując rywalki o dwa okrążenia.

Jest to najlepszy czas w historii rozgrywania tej dyscypliny w Norwegii wśród kobiet i piąty wśród norweskich lekkoatletek rywalizujących za granicą. Johaug biegła pierwszy raz na tym dystansie na stadionowej bieżni i pierwszy raz w lekkoatletycznych butach z kolcami.
 
„Nie mam żadnej rutyny, ani nie znam się na taktyce w tego typu biegu, ani też nie umiem biegać w tych dziwnych butach, więc po prostu starałam się osiągnąć jak najlepszy czas. Jestem pewna, że nie był to ostatni mój start na arenie lekkoatletycznej” - powiedziała Norweżka na mecie.
 
Komentatorzy kanału telewizji NRK transmitującego zawody nie ukrywali zdumienia. Mistrz olimpijski na 800 metrów z Atlanty Vebjoern Rodal stwierdził, że "Therese mogłaby bez problemu odstawić narty i rozpocząć nowa karierę w lekkoatletycznych biegach. Ona ma potworną sile i wytrzymałość. Nawet ja nie miałem takich możliwości".
RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze