Memoriał Wacława Ziółkowskiego: Trzech Polaków na podium

Sporty walki

Czterech polskich zapaśników znalazło się na podium 28. Memoriału Wacława Ziółkowskiego w stylu wolnym, zakończonego w niedzielę w Warszawie.

Na drugim miejscu sklasyfikowani zostali w kategorii 86 kg Zbigniew Baranowski (AKS Białogard), który w finale wagi 86 kg przegrał z Rosjaninem Arturem Najfonowem oraz Kamil Rybicki (LKS Mazowsze Teresin) w kategorii 74kg. Na trzecim miejscu zawody w ursynowskiej Arenie ukończyli: Robert Baran (LKS Ceramik Krotoszyn, 125 kg) oraz Andrzej Sokalski (ZLS Slavia Ruda Śląska, 74 kg).

Biało-czerwoni, podopieczni trenera Jusupa Abdusałamowa, zajęli czwarte miejsce klasyfikacji punktowej gromadząc 79 pkt. Przed nimi znaleźli się zapaśnicy Rosji - 135 pkt, Kazachstanu - 125 i Turcji - 100. W memoriale rywalizowali zawodnicy z 24 krajów.