MLS: Przybyłko pomógł drużynie rozbić DC United

W niedzielnym meczu MLS Konferencji Wschodniej Philadelphia Union pokonała DC United 5:1. Cały mecz rozegrał Kacper Przybyłko, który strzelił dla swojej drużyny gola, a także zmarnował jedenastkę. Klub z Waszyngtonu kończył mecz w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Juniora Moreno.

Klub Wayne'a Rooneya bardzo źle zaczął to spotkanie. Philadeplhia wyszła na prowadzenie już w 3. minucie po bramce Alejandro Bedoyi. Ponad pół godziny później musieli grać w dziesiątkę. We własnym polu karnym Moreno przewrócił Przybyłkę, za co został ukarany czerwoną kartką. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany, ale jego strzał obronił bramkarz.

Chwilę po przerwie Przybyłko zmazał plamę z pierwszej połowy. Polak wykorzystał podanie Warrena Creavalle'a i z bliskiej odległości podwyższył wynik mierzonym strzałem. Był to jego dziesiąty gol w bieżącym sezonie MLS.

Ostatecznie Philadelphia rozbiła w Waszyngtonie DC United 5:1. Przybyłko spędził na murawie cały mecz, podobnie jak Rooney, który tego dnia nie mógł znaleźć drogi do bramki rywala. Dzięki wygranej zespół Polaka jest samodzielnym liderem konferencji Wschodniej MLS.

DC United - Philadelphia Union 1:5 (0:2)
Bramki: Frederic Brillant 54 - Alenajdro Bedoya 3, Marco Fabian 45+2, 70, Kacper Przybyłko 52, Fafa Picault 90
Czerwona kartka: Junior Moreno 37