Kołtoń analizuje losowanie IV rundy Ligi Mistrzów

Piłka nożna

- W czwartej rundzie może dojść do kilku ciekawych pojedynków. Olympiakos Pireus może zagrać z FC Porto, a Dynamo Kijów Tomasza Kędziory ma szansę wpaść na FC Basel - powiedział Roman Kołtoń zaraz po losowaniu IV rundy eliminacyjnej LM.

Mateusz Michałowski: Który z polskich piłkarzy ma największe szanse na awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów?

 

Roman Kołtoń: Na losowania europejskich pucharów zawsze patrzę przez pryzmat polskich piłkarzy, bo jest to dobre przetarcie przed meczami reprezentacyjnymi. Dinamo Zagrzeb z Damianem Kądziorem w składzie ma spore szanse na awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. W trzeciej rundzie eliminacji Chorwaci zagrają z Ferencvarosem, a w play off trafią na zwycięzce meczu NK Maribor - Rosenborg BK.

 

Jaki mecz może być najciekawszy w czwartej rundzie eliminacyjnej?

 

W czwartej rundzie może dojść do kilku ciekawych pojedynków. Olympiakos Pireus może zagrać z FC Porto, a Dynamo Kijów Tomasza Kędziory ma szansę wpaść na FC Basel. Wiele scenariuszy jest możliwych, ale to tylko spekulacje. O wszystkim zadecydują najbliższe mecze.

 

Jak ocenia Pan postawę polskich drużyn w tegorocznej edycji europejskich pucharów?


Gra w Europie jest bolączką polskiej piłki klubowej. W ostatnich piętnastu latach spadliśmy o dziewięć miejsc w rankingu UEFA. W Polsce mamy tendencję do lekceważenia zagranicznych rywali. Najnowszym przykładem tego jest polityka transferowa Piasta Gliwice, ktory przed meczem rewanżowym z Rigą FC (1:2) sprzedał swojego najlepszego piłkarza Joela Valencię.

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

Mateusz Michałowski, kl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze