Nieszczęśliwy debiut Grabary w Championship

Kamil Grabara nie będzie najmilej wspominał swojego debiutu w barwach Huddersfield Town w Championship. Jego ekipa przegrała na własnym boisku z Derby County 1:2, a Polak mógł lepiej zachować się przy pierwszym golu dla gości.

Spotkanie Huddersfield - Derby County kończyło pierwszą kolejkę Championship. W składzie gości nie znalazło się jeszcze miejsce dla Krystiana Bielika, który niedawno zasilił drużynę prowadzoną przez Phillipa Cocu. Na murawie pojawił się za to inny młodzieżowy reprezentant Polski - Kamil Grabara (Huddersfield), który nie będzie miło wspominał sytuacji z 22. minuty meczu.

Wtedy to katastrofalnie zachował się środkowy obrońca Huddersfield Tommy Elphick, który chciał zgrać futbolówkę barkiem w kierunku Polaka. Zrobił to jednak na tyle źle, że Grabara był zmuszony ratować się wyjściem za pole karne i zagraniem głową. Piłka uderzona zbyt lekko przez bramkarza spadła pod nogi Toma Lawrence'a, a ten precyzyjnym lobem pokonał po raz pierwszy 20-latka.

Gospodarze nie zdążyli otrząsnąć się jeszcze z szokującej bramki, a już chwilę później przegrywali 0:2. Tym razem Lawrence uderzył nie do obrony zza pola karnego, a Grabara mimo ofiarnej interwencji nie zdołał zatrzymać futbolówki. Chwilę później - w 30. minucie - kontaktowego gola dla Huddersfield strzelił z rzutu karnego Karlan Grant... i ustalił wynik meczu.

Przez kolejną godzinę piłka nie wpadła już bowiem do żadnej z bramek, w czym sporą zasługę miał również polski golkiper, który zaliczył kilka dobrych interwencji. Jego pierwszy mecz w barwach The Terriers i tak zostanie jednak zapamiętany przez pryzmat sytuacji z 22. minuty. Porażka Huddersfield sprawiła, że po raz pierwszy w historii wszyscy spadkowicze z Premier League przegrali swoje premierowe mecze nowego sezonu Championship.

Grabara do Huddersfield Town jest wypożyczony z Liverpoolu.

Huddersfield Town - Derby County 1:2
Bramki: Karlan Grant 30' (k) - Tom Lawrence 22', 25'