Jaja i kurczak na boisku! Protest kibiców w sprawie nowej nazwy stadionu (WIDEO)

Piłka nożna

1. kolejka Eredivisie przyniosła nie tylko zaskakujące wyniki faworytów (Ajax, PSV oraz Feyenoord tylko zremisowały swoje spotkania). W meczu Heracles - Heerenveen doszło do protestu kibiców, którzy m.in. wpuścili na murawę... kurczaka.

Fanom bardzo nie spodobała się decyzja klubu odnośnie zmiany nazwy stadionu, który do tej pory nazywał się Polman Stadium. Od tego sezonu to już jednak nie obowiązuje. Nowa nazwa to Erve Asito, a dla wielu fanów kojarzy się z... grą na farmie. Właśnie dlatego postanowili rozwiązać ten problem po swojemu. Na początku spotkania z Heerenveen na murawie pojawiło się mnóstwo jajek.

 

Kiedy służbom porządkowym udało się sprzątnąć ten bałagan, pojawił się kolejny problem. Nie wiadomo kto, nie wiadomo jak, ale pod bramką gospodarzy pojawił się kurczak! Walka z szybkim zwierzęciem trwała kilkadziesiąt sekund.

 

- Potępiamy używanie żywych zwierząt. Jeżeli dowiemy się, kto wypuścił tego kurczaka, to ta osoba na pewno poniesie konsekwencje - powiedział Rob Toussaint, główny dyrektor klubu.

 

Sytuacja w załączonym materiale wideo.

 

WYNIKI, TERMINARZ I TABELA EREDIVISIE

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie