Shine ma 25 lat i 198 centymetrów wzrostu. Mógł być absolwentem Oklahoma State, ale po czterech latach spędzonych na tej uczelni zdecydował, że nie dokończy studiów i zrezygnował z nauki. Wybrał profesjonalną karierę w Europie i "wylądował" w Szwecji.

 

- Uznałem, że jestem gotowy, aby  zostać zawodowcem - wyjaśniał swoją decyzję.

 

Sezon spędzony w BC Lulea był dla niego udany. Notował średnio 12,6 punktu, 4,6 zbiórki, 1,5 asysty i 1,3 przechwytu na mecz. Trafiał 61 procent rzutów z gry, w tym przyzwoite 35 procent rzutów z dystansu.

 

- Shine to wszechstronny zawodnik, mogący grać po obu stronach parkietu na pozycji rzucającego bądź skrzydłowego. Bardzo dobrze odnajduje się w szybkim ataku, ale dysponuje także solidnym rzutem. Z ligi szwedzkiej napływają o nim same solidne opinie - komplementuje zawodnika trener MKS -u Michał Dukowicz.

 

- To był naprawdę udany sezon. Teraz jednak czas na nowe wyzwania. Chcę iść do przodu i jestem pewny, że gra w MKS-ie pomoże w rozwoju mojej kariery - dodaje sam zawodnik.

 

Shine jest pierwszym zagranicznym zawodnikiem w kadrze na sezon 2019/2020. Docelowo ma ich być pięciu. 

 

Aktualna kadra MKS-u na sezon 2019/2020: Jakub Kobel, Marek Piechowicz, Filip Put, Radosław Chorab, Konrad Dawdo, Iwan Wasyl, Darrell Harris (Amerykanin z obywatelstwem polskim), Tavarius Shine (USA).

 

Pierwszą kolejkę Energa Basket Ligi zaplanowano na weekend 28/29 września. Oficjalny terminarz rozgrywek poznamy najpóźniej 23 sierpnia.

 

Transmisje meczów EBL na sportowych kanałach Polsatu.