MotoGP: Grand Prix Austrii. Transmisje na Polsatsport.pl

Moto

Po GP Czech, zawodnicy motocyklowych MŚ przenieśli się na Red Bull Ring. Położony wśród przepięknych austriackich wzgórz, tor Spielberg jest jednym z wyjątkowych obiektów w kalendarzu. Zaledwie 3 zakręty w lewo i 10 w prawo stanowią ogromne wyzwanie dla zawodników, ale bardziej dla motocykli. Tor z największą średnią prędkością, wymaga ogromnej mocy, stabilności na hamowaniu i ogromnej trakcji na wyjściach z ciasnych zakrętów. Transmisje sobotnich treningów i kwalifikacji na Polsatsport.pl.

Dotychczas obiekt ten był zdominowany przez motocyklistów Ducati. Andrea Iannone, Andrea Dovizioso i Jorge Lorenzo podzieli między siebie zwycięstwa w klasie królewskiej od momentu powrotu GP Austrii do kalendarza mistrzostw w roku 2016. Ten sezon może okazać się przełomowy. Zmiana charakterystyki silnika w motocyklach Hondy, większa moc, wydają się być kluczem do świetnych występów Marca Marqueza, nawet na torach na których w przeszłości Honda miała problemy. Czy rok 2019 zapisze kartę historii inaczej niż w latach ubiegłych. Ogromna presja będzie ciążyła także na zawodnikach KTM’a podczas ich domowej rundy. Johann Zarco, Espargaro liczą tutaj na dobry wyścig. Czy nowe ramy pozwolą im zbliżyć się do czołówki?

 

Niewątpliwie trudny weekend czeka zawodników Yamahy. Valentino Rossi i Maverick Viñales od początku sezonu narzekają na brak mocy, co przekłada się na prędkość maksymalną. Właśnie na torze Spielberg niedostatki Yamahy M1 mogą okazać się bardzo bolesne.

 

Paddock wrze natomiast od plotek dotyczących Lorenzo. Zawodnik Hondy, dla którego przesiadka na motocykl RC213V jest niezmiernie trudna i obfituje w wiele kontuzji, przymierzany jest do powrotu do Ducati. To wszystko powoduje, że może dojść do roszad w ekipie Pramac Ducati, gdzie w zasadzie na podpis na kontrakcie czeka Jack Miller. Australijczyk po podium w Brnie liczył na błyskawiczne sfinalizowanie kontraktu, co w tej sytuacji może okazać się trudne. Czy ta sytuacja podrażni Australijczyka, którego niewątpliwie stać na zwycięstwo w Austrii. O tym przekonamy się w niedzielę.

 

Od piątku na sportowych antenach Polsatu, IPLI oraz Polsatsport.pl czekają nas treningi i kwalifikacje, które będą niezwykle ciekawe biorąc pod uwagę zmienną pogodę, która może skomplikować przygotowania do niedzielnych wyścigów.

 

Transmisje sobotnich treningów i kwalifikacji od 09:00 na Polsatsport.pl.

Grzegorz Jędrzejewski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze