Tokio 2020: Przed kwalifikacjami w Gdańsku Konarski ocenił rywali

Inne
Tokio 2020: Przed kwalifikacjami w Gdańsku Konarski ocenił rywali
fot. Cyfrasport

- Nasza grupa jest bardzo silna, wydaje mi się nawet, że najtrudniejsza ze wszystkich – powiedział Dawid Konarski przed turniejem interkontynentalnym. W Gdańsku o jedno premiowane awansem na igrzyska miejsce polscy siatkarze zagrają z Tunezją, Francją i Słowenią.

- Nasza grupa jest bardzo silna, wydaje mi się nawet, że najtrudniejsza ze wszystkich. Zawsze wychodzimy na parkiet, aby zagrać jak najlepiej i odnieść zwycięstwo, ale zdajemy sobie sprawę, że każdy zespół marzy o olimpijskiej kwalifikacji. Jesteśmy jednak dobrej myśli i optymistycznie podchodzimy do tej imprezy. Wiemy, przed jaką stoimy szansą. Rywalizujemy u siebie, wystarczy wygrać tylko trzy, ale i aż trzy spotkania, i jedziemy do Tokio – ocenił.

 

- Cieszę się, że gramy u siebie, bo nasi wspaniali kibice, którzy są z nami wszędzie, dodatkowo powinni nas uskrzydlić. Poza tym Piotrek Nowakowski i Maciej Muzaj, którzy grali w Treflu w poprzednim sezonie, znają tę halę jak własną kieszeń i to powinien być nasz kolejny atut – stwierdził.

 

Na inaugurację gdańskiego turnieju biało-czerwoni zmierzą się w piątek o 17 z Tunezją, w sobotę o 15 zagrają z Francją, a w niedzielę, na zakończenie zmagań w Ergo Arenie, także o 15 ze Słowenią.

 

- Generalnie wszyscy utrzymują, że naszym najgroźniejszym rywalem jest Francja, a pomija się Słoweńców. Moim zdaniem to bardzo groźny rywal, ale na nim będziemy koncentrować się dopiero w niedzielę. Mam nadzieję, że po dwóch wcześniejszych zwycięstwach. Na razie przygotowujemy się do tego, co nas czeka w piątek, czyli do konfrontacji z Tunezją. Chcemy dobrze wejść w turniej, bez kontuzji i zbędnych przygód – dodał.

 

Ostatnim sprawdzianem przed tą imprezą był dla biało-czerwonych XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. W Krakowie podopieczni trenera Vitala Heynena, po zwycięstwie 3:1 nad Serbią, przegranej 1:3 z Brazylią oraz wygranej 3:0 z Finlandią, zajęli drugie miejsce.

JA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie