WTA w Toronto: Świątek - Osaka. Relacja i wynik na żywo

Tenis

Iga Świątek odniosła wielkie zwycięstwo w II rundzie WTA Premier 5 w Toronto, pokonując Karolinę Woźniacką 2:1 (1:6, 6:3, 6:4). W ćwierćfinale czeka ją kolejna trudna przeszkoda, jej rywalką będzie Naomi Osaka. Relacja i wynik na żywo z meczu Świątek - Osaka od godz. 2:30.

Wygrana z tak wysoko rozstawioną Woźniacką w II rundzie kanadyjskiego turnieju rozbudziła apetyty polskich kibiców i była jednocześnie największym sportowym sukcesem nastolatki. Była to dopiero druga wygrana z rywalką z czołowej dwudziestki rankingu WTA. Przed nią jednak jeszcze cięższe zadanie.
 
Sklasyfikowana na 65. miejscu raszynianka grała jak równy z równym z byłą liderką rankingu, aktualnie sklasyfikowaną na 18. lokacie Woźniacką - czy będzie miała szanse z numerem 2? Przed nią starcie z odkryciem ostatniego roku - Osaka wygrała swój pierwszy turniej wielkoszlemowy 8 września 2018, pokonując Serenę Williams w finale US Open i awansowała do ścisłej czołówki żeńskiego tenisa.
 
Kilka miesięcy później wygrała Australian Open i wydawało się, że rodzi nam się nowa dominatorka. Kolejne miesiące były jednak bardzo trudne: 21-latce brakowało motywacji i nie potrafiła udowodnić swoich wysokich umiejętności.
 
- To były najgorsze miesiące w moim życiu - przyznała Japonka.
 
Teraz musi przeciwstawić się kolejnej zawodniczce, która w młodziutkim wieku chce przebojem przebić się do czołówki.
 
- Świątek jest młoda i niczego się nie obawia. Wiem to po sobie. Będę musiała dobrze przejrzeć jej występy - zapowiedziała Osaka.
 
Relacja i wynik na żywo z meczu Świątek - Osaka od godz. 2:30.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie