ME w siatkówce plażowej: Ćwierćfinały kobiet. Transmisja w Polsacie Sport News

Siatkówka
ME w siatkówce plażowej: Ćwierćfinały kobiet. Transmisja w Polsacie Sport News
fot. Cyfrasport

Czy któraś z rosyjskich par spełni oczekiwania gospodarzy i wygra turniej w Moskwie, a może Polki Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek sprawią niespodziankę? Wszystkie mecze ćwierćfinałowe ME w siatkówce plażowej kobiet od godziny 17:00 w Polsacie Sport News.

Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek na koniec występu w gr. D pokonały Rosjanki Jekaterinę Birłową i Jewgienię Ukołową 2:0 (21:17, 21:13), Laure Caluori i Dunje Gerson 2:1 (21:18, 8:21, 15:8) oraz musiały uznać wyższość Tiny Graudina'e i Anastasiji Kravcenokowej 0:2 (22:24, 18:21) Polki zajęły drugie miejsce w tabeli. W 1/16-finału pokonały Rosjanki Anastassię Frolovą oraz Aleksandrę Ganenko. O awans do ćwierćfinału Polki zmierzą się innymi gospodyniami turnieju Marią Bocharową oraz Marią Voroniną. Bocharova i Voronina zajęły pierwsze miejsce w grupie i nie musiały grać w 1/16-turnieju.


W Moskwie inna polska para Martyna Kłoda i Agata Ceynowa odniosła jedno zwycięstwo i doznała dwóch porażek. Z takim bilansem Polki zajęły ostatnie miejsce w grupie A i odpadły z dalszej rywalizacji. 

 

Polskie pary mają w dorobku trzy brązowe medale ME. Na najniższym stopniu podium cztery lata temu Wojtasik (wówczas występowała pod panieńskim nazwiskiem Kołosińska) stała razem z Moniką Brzostek. Dwukrotnie (2013, 2016) po brąz sięgali Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek, którzy przez wiele lat stanowili najlepszy biało-czerwony duet.


Początek meczów ćwierćfinałowych o godzinie 17:00 w Polsacie Sport News. Półfinały i finał kobiet zaplanowano na sobotę. Transmisje ME w siatkówce plażowej na sportowych antenach Polsatu.

JA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze