Kwalifikacje olimpijskie Tokio 2020: Akcja sezonu w meczu Polska - Francja

Podczas turnieju kwalifikacyjnego do IO siedemnasty punkt wywalczony w pierwszym secie przez reprezentację Polski w meczu z Francją zdecydowanie był poprzedzony akcją godną mistrzów świata i mistrzów Europy.

Pierwszy set sobotniego meczu Polska - Francja kontrolowała reprezentacja Biało-Czerwonych. Największy rywal naszej kadry tego turnieju dwoił się i troił, by nadrobić punkty w tym spotkaniu.

Przy stanie 16:13 oba zespoły pokazały, że każdy punkt jest na wagę złota. W walce o siedemnaste "oczko" siatkarze gryźli parkiet. Niesamowite obrony Damiana Wojtaszka utrzymywały nas w grze. "Bomby" w wykonaniu Wilfredo Leona, Macieje Muzaja nie były zagrożeniem po stronie, znanej z świetnej obrony Francji.

Po spektakularnych wymianach obu zespołów zdobyliśmy siedemnasty punkt blokiem naszej reprezentacji.