ME w pięcioboju: Gutkowski uzyskał przepustkę do Tokio

Łukasz Gutkowski zajął w Bath szóste miejsce w mistrzostwach Europy w pięcioboju nowoczesnym i tym samym wywalczył kwalifikację olimpijską na przyszłoroczne igrzyska w Tokio. W Wielkiej Brytanii zwyciężył reprezentant gospodarzy James Cooke.

O dobrym wyniku końcowym Gutkowskiego zdecydowała postawa w jeździectwie (piąte miejsce) oraz w biegu ze strzelaniem (ósma lokata). Łącznie zgromadził 1439 punktów, a zwycięzca miał 1477.

Srebrny medal wywalczył Francuz Valentin Prades - 1464 pkt, a brązowy Czech Martin Vlach - 1460.

Gorzej w finale zaprezentowali się Sebastian Stasiak, który zgromadził 1393 pkt i zajął 18. miejsce, oraz Daniel Ławrynowicz - 1313 pkt i 32. pozycja. W eliminacjach odpadł Jarosław Świderski.

W niedzielę w finale rywalizacji kobiet wystąpią Oktawia Nowacka i Anna Maliszewska.