45-letni Kanadyjczyk jest znanym kibicem piłki nożnej, ale także może się pochwalić umiejętnościami piłkarskimi. Organizuje futbolowe mecze charytatywne, w których gra. Jeździ też na mistrzostwa świata. Jest współwłaścicielem klubu ligi MLS Vancouver Whitecaps oraz większościowym udziałowcem hiszpańskiej drużyny z Majorki, którą kupił w styczniu 2016 r.
 
Współpracę z Turner Sports rozpoczął w ubiegłym roku, ale zdaniem szefów sprawdził się znakomicie i teraz będzie pracował zarówno przy transmisji meczów NBA, jak i piłkarskiej Ligi Mistrzów, pełniąc w tych ostatnich relacjach większą niż dotychczas rolę.
 
Nash był dwukrotnie wybierany najbardziej wartościowym zawodnikiem ligi NBA (MVP). Występował wówczas w Phoenix Suns (2004-12) i przez jeden sezon jego kolegą był Marcin Gortat. W rozgrywkach
 
za oceanem grał przez 18 sezonów, w latach 1996-2014. Jest członkiem elitarnego, zaledwie siedmioosobowego klubu 50-40-90. Zrzesza on koszykarzy, którzy w tym samym cyklu trafili co najmniej 50 procent rzutów z gry, 40 procent za trzy punkty i 90 procent wolnych. Co więcej, jako jedyny dokonał tej sztuki aż czterokrotnie.
 
Karierę zakończył w marcu 2015 roku w barwach Los Angeles Lakers. W 2018 roku został wprowadzony do Galerii Sław NBA.