Korona Handball Kielce nie zagra w lidze zawodowej

Piłka ręczna
Korona Handball Kielce nie zagra w lidze zawodowej
fot. PAP

Komisja Odwoławcza Związku Piłki Ręcznej w Polsce odrzuciła w poniedziałek apelację Korony Handball Kielce, dotyczącą nieprzyznania klubowi licencji na grę w ekstraklasie – poinformował PAP wiceprezes Korony Krzysztof Demko.

Korona Handball jako jedyny z dziewięciu klubów, które wyraziły chęć przystąpienia do ligi zawodowej, nie przeszła pierwszego etapu licencyjnego. Powodem było niezłożenie wniosku w odpowiednim terminie oraz niespełnienie wymogów związanych z budżetem gwarantowanym, który spółka zarządzająca ligą wyznaczyła na poziomie 1,4 mln zł.
 
Komisja Odwoławcza Związku Piłki Ręcznej w Polsce podtrzymała w poniedziałek decyzję Komisarza Ligi, który kilka tygodni temu nie przyznał kieleckiemu klubowi licencji na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej. „Cały czas liczyliśmy, że zagramy w przyszłym sezonie w ekstraklasie, jednak komisja odmówiła nam licencji. Mówiąc szczerze byliśmy przygotowani na taki rozwój sytuacji. Teraz przyjdzie nam grać w pierwszej lidze, ale celem będzie jak najszybszy powrót do elity” – zapewnił Demko. Dodał, że komisja nie uwzględniła argumentów kieleckiego klubu, które zostały zawarte w odwołaniu.
 
„Chcieliśmy w tym postępowaniu licencyjnym pokazać, że ten budżet, który u nas nie sięga poziomu budżetu gwarantowanego, wystarczy nam na uczciwe funkcjonowanie. Argumentowaliśmy, że mamy płynność finansową, że finanse klubu są poukładane i z tej strony nie ma zagrożenia, że - mówiąc kolokwialnie - klub się wykolei w połowie sezonu. Ileś tam lat funkcjonujemy i dajemy sobie radę” – zaznaczył działacz Korony Handball, który odniósł się też do niezłożenia przez kielecki klub wniosku licencyjnego w terminie.
 
„Sam komisarz ligi też nie jest bez winy, bo nie zostaliśmy w sposób prawidłowy poinformowani o rozpoczynającym się procesie licencyjnym. Przedstawialiśmy dowody na to, że mail z informacją o wszczęciu procedury licencyjnej nie został nigdy wysłany na adres klubowy. Dlatego pan komisarz też ma trochę winy w tym naszym opóźnieniu, ale i ten nasz argument został odrzucony” – podkreślił Demko, który zapowiedział, że zespół po rocznym pobycie w pierwszej lidze, będzie chciał wrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej.
 
„Takie są plany. Jesteśmy po rozmowach z większością zawodniczek, które zadeklarowały pozostanie w Kielcach i walkę o powrót do ekstraklasy” – zapewnił wiceprezes Demko.
ch, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze