Biało-Czerwoni wygrali wszystkie mecze turnieju kwalifikacyjnego w Gdańsku, gwarantując sobie awans do IO w Tokio. W spotkaniu ze Słowenią kończącym zawody potrzebowaliśmy jednego seta, jednak to nasi rywale świetnie rozpoczęli i wprowadzili sporo nerwowości w poczynania Michała Kubiaka i spółki wygranym pierwszym setem.
 
Z każdą minutą na boisku Polacy odzyskiwali jednak pewność siebie i to oni byli górą w końcówce wyrównanej drugiej partii, która zagwarantowała nam awans.
 
"Nie mogło być niespodzianki, Polacy wygrali mimo gorszego początku. Jeden dobry set to za mało na mistrzów świata" - skomentował słoweński portal Dnevnik.
 
Pełen podziwu dla występu Biało-Czerwonych jest także francuski L'Equipe, który pisał o wymarzonym turnieju gospodarzy. "Trzy mecze, trzy zwycięstwa. Ten turniej nie mógł się lepiej ułożyć dla mistrzów świata" - napisał.
 
Słoweńcy nie byli faworytem do awansu, jednak potrafili już napsuć krwi reprezentacji Polski w historii starć obu drużyn. Zespół ten wyeliminował Biało-Czerwonych w rozgrywanym w naszym kraju ćwierćfinale mistrzostw Europy 2017. Był też bliski ugrania co najmniej jednego seta w meczu z Francją podczas turnieju w Gdańsku.