Puchar Davisa: Polska z Hurkaczem i Kubotem w składzie

Tenis
Puchar Davisa: Polska z Hurkaczem i Kubotem w składzie
fot. Cyfrasport

Singliści Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak oraz debliści Łukasz Kubot i Marcin Matkowski znaleźli się w składzie reprezentacji Polski na mecze w grupie III tenisowego Pucharu Davisa, które odbędą się w listopadzie w Atenach.

Biało-czerwoni we wrześniu ubiegłego roku wygrali z Rumunią 3:2 spotkanie 3. rundy Grupy II Strefy Euro-Afrykańskiej i zapewnili sobie przepustkę na wyższy poziom. Później jednak nastąpiła reforma rozgrywek. Elita rywalizuje w turnieju, którego pierwsza edycja odbędzie się w listopadzie w Madrycie. Pozostałe drużyny zostały podzielone na poszczególne grupy.

 

Decydujące znaczenie miał ranking, a Polska na światowej liście zajmuje dopiero 69. miejsce. Tak niska pozycja to w dużym stopniu efekt kary nałożonej na PZT za nieprzepisowo szybką nawierzchnię w meczu z Argentyną w Gdańsku w Grupie Światowej w 2016 roku. Wówczas ITF odebrała Polakom 2000 punktów rankingowych.

 

PZT wnioskował o uchylenie kary, argumentując, że gdy była nakładana, nie było jeszcze wiadomo, jak wielkie będzie znaczenie rankingu w 2019 roku. Apelacja została jednak odrzucona i Polakom przyjdzie rywalizować na niskim poziomie.

 

W greckim turnieju oprócz gospodarzy wystąpią także reprezentacje: Estonii, Łotwy, Luksemburga, Monako, Czarnogóry i Macedonii Północnej.

 

W Atenach z profesjonalnym tenisem zamierza pożegnać się 38-letni Matkowski - finalista debla US Open w 2011 roku oraz triumfator 18 turniejów rangi ATP w grze podwójnej.

 

- Przez prawie 20 lat grałem dla Polski, co zawsze było dla mnie wielkim zaszczytem. Mam nadzieję, że dołożę swoją cegiełkę do kolejnego sukcesu i jeśli wywalczymy awans, będą mógł zakończyć karierę z uśmiechem na ustach – przyznał na początku sierpnia przy okazji gry w challengerze ATP BNP Paribas Sopot Open.

 

Najlepszy polski tenisista Hurkacz zajmuje 40. miejsce w światowym rankingu ATP. We wtorek rozpocznie walkę w turnieju w Cincinnati. Polak zamierzy się z 11. w rankingu Hiszpanem Robertem Bautistą.  

JA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie