Liga Europy: Pewny triumf Legii i awans do kolejnej rundy

W rewanżowym meczu trzeciej rundy eliminacji do fazy grupowej Ligi Europy ekipa Legii Warszawa pokonała na wyjeździe grecki Atromitos 2:0 i tym samym zapewniła sobie awans do ostatniej rundy.

W pierwszym meczu na Łazienkowskiej padł bezbramkowy remis. W rewanżu można było obawiać się nie tyle co dyspozycji gospodarzy, ale gorącej temperatury. Warszawianie byli jednak dobrze przygotowani i praktycznie przez cały mecz prezentowali się znacznie lepiej.

Efektem tego pierwszy gol w tym dwumeczu autorstwa Pawła Stolarskiego, który w 29. minucie spotkania wykorzystał podanie od Valeriana Gvilii i płaskim strzałem zza pola karnego po długim rogu dał prowadzenie wicemistrzom Polski. W pierwszej połowie dwie dobre okazje miał także Sandro Kulenović, ale nie potrafił wpisać się na listę strzelców.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Ku zdziwieniu obserwatorów, to miejscowi wyglądali na bardziej zmęczonych niż piłkarze Legii. Już w 51. minucie prowadzenie podwyższył Gvilia, który w trudnej sytuacji sięgnął futbolówkę dośrodkowaną przez Marko Vesovicia.

To mocno podcięło skrzydła zawodnikom Atromitosu, którzy nie byli w stanie odpowiedzieć chociażby jednym trafieniem. Polski zespół cały czas atakował i był blisko kolejnych goli. Ostatecznie jednak podopieczni Aleksandra Vukovicia zwyciężyli 2:0 i zameldowali się w czwartej rundzie eliminacji do fazy grupowej Ligi Europy. Wszystko wskazuje na to, że przeciwnikiem ekipy ze stolicy będzie renomowany Glasgow Rangers.

Atromitos Ateny - Legia Warszawa 0:2 (0:1)

Bramki: Stolarski 29, Gvilia 51

Atromitos: Balazs Megyeri - Spyros Natsos, Spyros Risvanis, Dimitris Goutas, Alexandros Katranis - Giorgos Manoussos, Tal Kahila (58. Roland Ugrai), Madson (69. Javier Umbides), Charis Charissis, Farley Rosa - Apostolos Vellios (83. Clarck Nsikulu)

Legia Warszawa: Radosław Majecki - Paweł Stolarski, Igor Lewczuk, Artur Jędrzejczyk, Luis Rocha (62. Mateusz Wieteska) - Marko Vesović (68. Dominik Nagy), Cafu, Andre Martins, Valerian Gvilia, Luquinhas (78. Carlitos) - Sandro Kulenović

Żółte kartki: Risvanis, Katranis - Luis Rocha

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.