Kto zostanie piłkarzem roku UEFA? Poznaliśmy finałową trójkę

Poznaliśmy trójkę piłkarzy, którzy powalczą o tytuł piłkarza roku UEFA. W finałowym zestawieniu znaleźli się Lionel Messi, Cristiano Ronaldo oraz Virgil van Dijk. Zwycięzcę poznamy 29 sierpnia.

W czwartek wyłoniono trójkę finalistów plebiscytu na najlepszego piłkarza ubiegłego sezonu w Europie. Messi w poprzednim sezonie był królem strzelców Ligi Mistrzów, zdobył Złotego Buta i wygrał La Liga. Razem z Barceloną odpadł jednak w półfinale najważniejszych europejskich rozgrywek.

Hiszpanów wyeliminował Liverpool, którego ostoją był inny nominowany, van Dijk. Holender ma za sobą niezwykle udany sezon. Z "The Reds" wygrał Ligę Mistrzów i zajął drugie miejsce w Premier League. Otrzymał też nagrodę piłkarza roku w Anglii. Trzecim finalistą jest Cristiano Ronaldo, który wygrał z Juventusem Serie A, a z reprezentacją Portugalii Ligę Narodów.

W przeszłości Portugalczyk trzykrotnie wygrywał tę nagrodę. Messi triumfował dwa razy. W poprzednim sezonie triumfował Luka Modrić. W tym roku UEFA podała również nazwiska piłkarzy, którzy znaleźli się poza podium. Są to w kolejności: AlissonSadio Mane, Mohamed Salah, Eden Hazard, Matthijs de LigtFrenkie de Jong i Raheem Sterling. Zwycięzcę poznamy 29 sierpnia podczas losowania fazy grupowej Ligi Mistrzów. Piłkarza roku UEFA wybiera 80 trenerów z Europy oraz 55 dziennikarzy.