Małysz walczy o legendarną skocznię. "To dla mnie ważne miejsce"

Zimowe
Małysz walczy o legendarną skocznię. "To dla mnie ważne miejsce"
fot. PAP

Adam Małysz na skoczniach w czeskim Harrachovie czterokrotnie stawał na podium, z czego trzykrotnie na pierwszym miejscu. Ostatni raz miało to miejsce w 2011 roku. Od tamtej pory wiele zmieniło się na obiekcie naszych południowych sąsiadów. Niestety, na gorsze, ponieważ kompleks jest sukcesywnie zaniedbywany.

Znajdujący się w czeskim Harrachovie kompleks składa się z pięciu obiektów. Wśród nich są mamucia skocznia, duża, normalna oraz dwie średnie. Od 2014 roku jest on nieczynny, natomiast dwa lata temu podjęto próbę przebudowy, tak aby nie uległ on całkowitemu zniszczeniu. Jednym z ambasadorów akcji został Adam Małysz.

 

- Zobaczcie, jak wygląda obecnie kompleks skoczni w Harrachovie. Czesi zaczęli walkę o uratowanie tych obiektów, a ja zostałem jednym z ambasadorów akcji. Mam nadzieję, że zakończy się ona sukcesem, bo Harrachov to dla mnie ważne miejsce. Wiąże się z nim wiele moich bardzo pozytywnych wspomnień - przyznał legendarny polski skoczek.

 

Małysz w 2001 roku dwukrotnie wygrywał konkursy Pucharu Świata na "mamucie" w Harrachovie oraz raz w 2011 roku uplasował się na trzecim miejscu. Był także jej rekordzistą skoczni z wynikiem 206,5 metra. Ponadto w 2004 roku dorzucił jeszcze triumf w PŚ na skoczni dużej.

 

 

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie