FIVB krytykowana za napięty kalendarz siatkarzy. "Czy to ma jakikolwiek sens?"

Siatkówka
FIVB krytykowana za napięty kalendarz siatkarzy. "Czy to ma jakikolwiek sens?"
fot. PAP

Przyszłoroczny okres wakacyjny zapowiada się niesamowicie intensywnie dla najlepszych siatkarzy świata. Według wstępnego kalendarza rozgrywek klubowych oraz reprezentacyjnych, w bardzo krótkim odstępie czasu odbędą się decydujące starcia w Lidze Mistrzów i Lidze Narodów. Te ostatnie rozgrywki zakończą się na dwa tygodnie przed igrzyskami w Tokio! Nad terminarzem w negatywnym tonie wypowiada się m.in. znany włoski dziennikarz La Gazzetta dello Sport, Gian Luca Pasini.

O tym, że kalendarz imprez siatkarskich jest bardzo napięty pisano już niejednokrotnie. Sami zawodnicy, jak chociażby Bruno Rezende, czy nasz Michał Kubiak krytykowali poczynania władz FIVB. Zdaniem siatkarzy ludzie zarządzający światową siatkówką w żaden sposób nie przejmują się zdrowiem zawodników, chcąc jedynie zbierać profity z kolejnych imprez. Patrząc na terminarz, trudno nie zgodzić się z reprezentantami Brazylii i Polski. 

 

W przyszłym roku czekają nas letnie igrzyska olimpijskie w Tokio. Na dwa tygodnie przed zmaganiami siatkarzy, zaplanowany jest finałowy turniej Ligi Narodów. Ten z kolei rozpocznie się... tuż po finałowym spotkaniu Ligi Mistrzów.

 

- Niespełna dwa tygodnie po turnieju Ligi Narodów, rozpoczną się igrzyska. Jak można oczekiwać, że drużyny zagrają na miarę swoich możliwości w tych dwóch turniejach? Jaki jest sens rozgrywania Ligi Narodów w roku olimpijskim, jeżeli już wcześniej wiadomo, że w danym roku będzie to najważniejsza impreza i nie ma miejsca na wszystkie rozgrywki? - pisze Gian Luca Pasini z La Gazzetta dello Sport, który jako pierwszy ujawnił kalendarzowe plany FIVB. 

 

Polscy siatkarze szybko zakwalifikowali się w tym roku na igrzyska, ale już teraz należy spodziewać się sporej dawki grania w 2020 roku. Wszystko wskazuje na to, że Vital Heynen znowu będzie miał pole manewru, co do selekcji zawodników na poszczególne imprezy. Na szczęście kadra Biało-Czerwonych jest bardzo szeroka, czego dowodem tegoroczny sezon reprezentacyjny i brązowy medal Ligi Narodów w mocno eksperymentalnym składzie.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie