Fortuna 1 Liga: Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica. Transmisja w Polsacie Sport

Piłka nożna
Fortuna 1 Liga: Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

Po piątkowych zmaganiach czwartej kolejki w Fortuna 1 Lidze nadszedł czas na sobotnie konfrontacje. W jednym z meczów dojdzie do ciekawie zapowiadającej się rywalizacji Zagłębia Sosnowiec z Miedzią Legnica. Oba zespoły jeszcze w poprzednim sezonie występowały na boiskach ekstraklasy, a u progu tegorocznych rozgrywek jej zaplecza radzą sobie ze zmiennym szczęściem. Transmisja spotkania w Polsacie Sport.

Obu zespołom nie udało się utrzymać w najwyższej klasie rozgrywkowej. O ile sosnowiczanie dosyć szybko stracili szansę na uniknięcie spadku, to legniczanie walczyli o ligowy byt do samego końca. Ostatecznie jedni i drudzy podzielili ten sam los i muszą odbudować formę w Fortuna 1 Lidze. A w niej na początku sezonu piłkarze Zagłębia zdecydowanie rozczarowują. Wystarczy powiedzieć, że podopieczni Radosława Mroczkowskiego zdobyli w dotychczasowych trzech konfrontacjach tylko punkt. Remis 1:1 na inaugurację z Podbeskidziem Bielsko-Biała można było przyjąć jeszcze z umiarkowanym zadowoleniem, lecz porażki odpowiednio u siebie z Olimpią Grudziądz 0:1 oraz na wyjeździe z Bruk-Bet Termaliką 0:2 mogły pozostawić wiele do życzenia.

 

Teraz przed sosnowiczanami presja, aby wreszcie pokusić się o pierwszy triumf i uniknąć i tak już nerwowej atmosfery. W sobotnie popołudnie o ligowe punkty łatwo jednak nie będzie, ponieważ do Sosnowca zawita będąca w zupełnie innych nastrojach Miedź Legnica. Ekipa dowodzona przez Dominika Nowaka zaczęła nieco wolnym tempem, remisując bezbramkowo na własnym boisku z Odrą Opole, lecz w dwóch kolejnych konfrontacjach legnicka lokomotywa zaczęła się rozpędzać. Świadczy o tym wyjazdowy triumf nad Sandecją Nowy Sącz 2:1 oraz u siebie z Chrobrym Głogów w takich samych rozmiarach. Siedem zdobytych punktów sprawia, że zawodnicy Miedzi plasują się w czołówce tabeli, a ewentualny triumf w Zagłębiu Dąbrowskim może wywindować ich nawet na pozycję lidera.

 

Co ciekawe, w poprzednim sezonie bilans bezpośrednich starć korzystniej wypada dla Zagłębia, które spisywało się znacznie gorzej od Miedzi w rozgrywkach ówczesnej Lotto Ekstraklasy. Sosnowiczanie potrafili dwukrotnie zwyciężyć, kolejno u siebie 3:1 oraz 2:0 w delegacji. W grupie spadkowej w Legnicy padł remis 2:2.

 

Oba zespoły znajdują się w zupełnie innej dyspozycji u progu rozgrywek Fortuna 1 Ligi, co powoduje, że faworytami są przyjezdni. Gospodarze będą jednak chcieli udowodnić, że tak jak w poprzednim sezonie, mają patent na rywala. Kibice miejscowej drużyny wreszcie czekają na przełamanie. Przekonamy się czy dojdzie do niego w sobotnie popołudnie.

 

WYNIKI I TABELA FORTUNA 1 LIGI

 

Transmisja meczu Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica o godz. 14:45 w Polsacie Sport.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze