Premier League: Piękne gole napastników dały wygraną Liverpoolowi

Efektowne trafienia Sadio Mane i Roberto Firmino zapewniły Liverpoolowi wygraną w wyjazdowym spotkaniu z Southampton (2:1). Dla gospodarzy gola strzelił Danny Ings, który wykorzystał fatalny błąd Adriana. Podopieczni Jurgena Kloppa zanotowali tym samym drugie zwycięstwo w ligowym sezonie.

Wynik meczu otworzył Mane w doliczonym czasie pierwszej połowy. Reprezentant Senegalu popisał się dokładnym trafieniem z dystansu i Angus Gunn był bez szans. W drugiej części "The Reds" również przeważali i udokumentowali to drugim trafieniem. Tym razem indywidualną akcję golem zakończył Firmino.

Bramkę dla gospodarzy w 83. minucie zdobył Danny Ings. Były napastnik Liverpoolu wykorzystał asystę... Adriana i z najbliższej odległości skierował futbolówkę do pustej siatki. 90 minut w drużynie gospodarzy zanotował obrońca reprezentacji Polski, Jan Bednarek.

Dla Liverpoolu było to drugie zwycięstwo w tym sezonie w rozgrywkach Premier League. Wcześniej wicemistrzowie Anglii wygrali z Norwich (4:1). Z kolei "Święci" zanotowali drugą porażkę. W pierwszej kolejce przegrali z Burnley (0:3).

Southampton FC - Liverpool FC 1:2 (0:1)
Bramki: Danny Ings 83 - Sadio Mane 45, Roberto Firmino 71

Żółte kartki: Romeu - Alexander-Arnold