Eredivisie: Kolejny remis Feyenoordu. Triumf PSV

W niedzielę zakończyła się trzecia kolejka holenderskiej Eredivisie. W sześciu meczach padło w sumie piętnaście goli. Trzeci remis zanotował zespół Feyenoordu, który podzielił się punktami z Utrechtem. Pewne zwycięstwo odniosła natomiast ekipa PSV Eindhoven, która pokonała Heracles 2:0.

Drużyna z Rotterdamu rozpoczęła tegoroczny sezon Eredivisie od dwóch remisów, najpierw dzieląc się punktami u siebie w derbach ze Spartą Rotterdam (2:2) oraz na wyjeździe z Heerenveen (1:1). W trzeciej kolejce piłkarze Feyenoordu pragnęli wreszcie odnieść zwycięstwo, ale znowu musieli zadowolić się zdobyciem tylko jednego oczka. Do mistrzów Holandii sprzed trzech lat zawitał Utrecht, który przed niedzielnym meczem miał komplet punktów. Przyjezdni objęli prowadzenie w 9. minucie za sprawą Issaha Abassa, ale w drugiej połowie rezultat ustalił z teamu miejscowych Ridgeciano Haps.

Znacznie lepiej w nowy sezon weszli zawodnicy PSV, którzy wygrali na wyjeździe z Heraclesem 2:0 po trafieniach Stevena Bergwijna oraz Mohammeda Ihattarena. Po remisie na inaugurację z Twente, to drugie zwycięstwo wicemistrzów kraju, którzy z siedmioma punktami zajmują szóste miejsce, lecz liderowi - Ajaksowi Amsterdam ustępują jedynie przez gorszy bilans bramek.