WTA w Nowym Jorku: Linette w turnieju głównym po trudnej przeprawie

Po dwusetowym, choć trwającym ponad dwie i pół godziny meczu Magda Linette awansowała do głównej drabinki tenisowego turnieju WTA w Nowym Jorku. W decydującej rundzie eliminacji pokonała Rosjankę Annę Blinkową 7:6 (8-6), 7:6 (11-9).

W pierwszym secie obie zawodniczki po dwa razy przegrały gema przy własnym podaniu. Przy stanie 6:5 Polka miała dwie piłki setowe, ale rywalce udało się doprowadzić do tie-breaka. W nim Linette wykorzystała dopiero trzecią okazję, aby zakończyć trwającą 69 minut partię.

Druga odsłona była jeszcze bardziej chaotyczna. Polka dwukrotnie przełamała Rosjankę i prowadziła 3:0, ale po kilkunastu minutach już był remis. Od stanu 3:2 dla Polki, żadna z zawodniczek nie wykorzystała własnego podania aż do tie-breaka. W nim Blinkowa miała trzy piłki setowe, ale to Linette wykorzystała swoją trzecią meczową. Druga partia trwała 84 minuty.

W pierwszej rundzie kwalifikacji poznanianka pokonała Kanadyjkę Gabrielę Dabrowski 6:1, 6:2, a później poradziła sobie z Amerykanką Sophie Chang 6:3, 6:3.

W grze podwójnej w Nowym Jorku startuje Alicja Rosolska, której partnerką jest Desirae Krawczyk. Polsko-amerykański duet, który jest rozstawiony z numerem czwartym, w pierwszej rundzie zmierzy się z Rumunką Ralucą-Ioaną Olaru oraz Chinką Yang Zhaoxuan.