Serbscy siatkarze mają nowego trenera

Siatkówka
Serbscy siatkarze mają nowego trenera
fot. Cyfrasport

Slobodan Kovac został trenerem reprezentacji Serbii w siatkówce mężczyzn - poinformowała w poniedziałek tamtejsza federacja. Zastąpił słynnego Nikolę Grbica, obecnego szkoleniowca Zaksy Kędzierzyn-Koźle.

Kovac, który we wrześniu skończy 52 lata, poprowadzi Serbów w tegorocznych mistrzostwach Europy oraz styczniowych kwalifikacjach kontynentalnych na igrzyska olimpijskie, po czym - jak dodała federacja - odbędą się rozmowy dotyczące kontynuacji współpracy.

 

W przeszłości Kovac prowadził m.in. reprezentację Iranu (2014-15) i Słowenii (2017-18). Był także trenerem kilku klubów, m.in. we Włoszech i Rosji. Na stanowisku selekcjonera Serbów zastąpi Nikolę Grbica, znakomitego w przeszłości siatkarza, który kilka dni wcześniej przestał pełnić tę funkcję.

 

W 2000 roku Kovac i Grbic wywalczyli, jeszcze jako zawodnicy kadry narodowej, mistrzostwo olimpijskie w Sydney. Od tego sezonu klubowego, co ogłoszono już w maju, niespełna 46-letni Grbic poprowadzi siatkarzy mistrza Polski Zaksy Kędzierzyn-Koźle.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie