Rosyjska legenda: Z Leonem reprezentacja Polski jest o krok przed resztą stawki

Siatkówka
Rosyjska legenda: Z Leonem reprezentacja Polski jest o krok przed resztą stawki
fot. CyfraSport

Aleksiej Werbow przez wiele lat występował z Wilfredo Leonem w Zenicie Kazań. Teraz 40-letni libero, jedna z najważniejszych postaci rosyjskiej siatkówki pożegnał się z parkietem i uczy się fachu trenerskiego. W rozmowie z Przeglądem Sportowym przyznał, że reprezentacja Polski z Leonem w składzie jest o krok przed innymi reprezentacjami.

W sezonie 2018/2019 Werbow był w wielu meczach grającym trenerem Zenita, a po nim zdecydował się zakończyć aktywną karierę. Jeden z najlepszych i najbardziej uznanych libero globu w wieku 40 lat powiedział dość i karierę zawodniczą zakończył z dwoma medalami olimpijskimi, złotem mistrzostw Europy oraz dwoma triumfami w Lidze Mistrzów CEV.

Werbow był zawodnikiem Zenita Kazań od 2013 i przez kilka sezonów dzielił parkiet z Wilfredo Leonem. Później reprezentant Polski przeniósł się do Sir Safety Perugia, którą rosyjski zespół pokonał w ubiegłym sezonie play-offów LM, jednak Rosjanin podkreślił siatkarską wartość przyjmującego pochodzącego z Kuby.

- Z nim potencjał waszego zespołu jest większy. Dzięki Wilfredo reprezentacja Polski jest teraz o krok przed resztą stawki. Zawsze myślałem, że to cały zespół pracuje na wynik, a jeden zawodnik niczego nie wygra. Leon zmienił moje podejście do tego tematu. To w tym momencie bez wątpienia najlepszy przyjmujący, a może nawet najlepszy siatkarz na świecie - przyznał 40-latek w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

Leon zadebiutował w kadrze tego lata podczas Memoriału Wagnera, a później był kluczową postacią zespołu podczas kwalifikacji olimpijskich. FIVB wyróżniła przyjmującego, wybierając go najlepszym siatkarzem turnieju w Gdańsku.

Cała rozmowa z Werbowem pod TYM LINKIEM

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze