Eliminacje Ligi Europy: Remis Legii, porażki Frankfurtu i Torino

Porażka Eintrachtu Frankfurt na wyjeździe ze Strasbourgiem była chyba największą niespodzianką pierwszych meczów 4. rundy eliminacji LE. Zaliczkę przed rewanżem w Anglii, wypracowali piłkarze Volves, którzy ograli na wyjeździe Torino 3:2. Zdecydowanie, bo po 3:0 wygrali przedstawiciele Eredivisie: PSV i Feyenoord. Padło kilka bezbramkowych remisów, w tym w starciu Legii Warszawa z Rangers FC.

Legioniści, ostatni przedstawiciele polskiej ekstraklasy w rozgrywkach UEFA, nie stracili jeszcze żadnej bramki w tej edycji LE. W pierwszej rundzie wyeliminowali zespół z Gibraltaru Europa FC (0:0, 3:0), w drugiej fiński KuPS Kuopio (1:0, 0:0), a w trzeciej Atromitos Ateny (0:0, 2:0).

Łudogorec Razgrad także bezbramkowo zremisował u siebie z NK Maribor. W ekipie gospodarzy Jakub Świerczok grał od 78. minuty, a Jacka Góralskiego nie było w kadrze na mecz.

PAOK Saloniki, z występującym od 66. minuty Karolem Świderskim, przegrał na wyjeździe ze Slovanem Bratysława 0:1 po golu w doliczonym czasie.

W najciekawiej zapowiadającym się meczu tej fazy Torino uległo u siebie angielskiemu Wolverhampton Wanderers 2:3.

Najbliżej awansu po czwartkowych meczach są FK Astana, PSV Eindhoven, Malmoe FF, Feyenoord Rotterdam i Trabzonspor.

Zwycięzcy 21 par awansują do fazy grupowej. Rewanżowe mecze 4. rundy eliminacji LE rozegrane zostaną w czwartek 29 sierpnia.

Łudogorec Razgrad - NK Maribor 0:0
Feyenoord Rotterdam - Hapoel Beer Szewa 3:0 (1:0)
FC Kopenhaga - FK Ryga 3:1 (1:1)
AEK Ateny - Trabzonspor 1:3 (1:2)
FCSB Bukareszt - Vitoria Guimaraes 0:0
KAA Gent - HNK Rijeka 2:1 (0:1)
PSV Eindhoven - Apollon Limassol 3:0 (0:0)
Strasbourg - Eintracht Frankfurt 1:0 (1:0)
AZ Alkmaar - Royal Antwerp 1:1 (0:1)
Celtic Glasgow - AIK Sztokholm 2:0 (0:0)
SC Braga - Spartak Moskwa 1:0 (0:0)
Linfield FC - Karabach Agdam 3:2 (2:1)
Slovan Bratysława - PAOK Saloniki 1:0 (0:0)
Torino - Wolverhampton Wanderers 2:3 (0:1)
Espanyol Barcelona - Zoria Ługańsk 3:1 (0:1)
Partizan Belgrad - Molde FK 2:1 (1:1)

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.