Liga Europy: Rekordowa Legia znowu skuteczna w obronie

Legia Warszawa po raz kolejny potwierdziła, że w tym sezonie świetnie spisuje się w defensywie. Podopieczni Aleksandara Vukovicia ponownie byli jednak nieskuteczni w ataku i pierwszy mecz decydującej fazy eliminacji Ligi Europy "Wojskowych" z Rangersami zakończył się bezbramkowym remisem. Rewanż za tydzień w Szkocji.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od od groźnego ataku gości. W 9. minucie Sheyi Ojo strzelił głową, ale niecelnie. Chwilę później akcją ofensywną odpowiedziała Legia, lecz na posterunku znalazł się Alan McGregor. W kolejnych minutach zabrakło akcji podbramkowych. W 31. minucie Cafu znalazł się w polu karnym, ale raz jeszcze bramkarz ze Szkocji skutecznie interweniował.

Co ciekawe w tej samej minucie Legia pobiła rekord polskich klubów jeśli chodzi o liczbę kolejnych minut bez straconego gola w europejskich pucharach. Dodając 31 minut meczu z Rangersami, podopieczni Aleksandara Vukovicia w obecnej edycji Ligi Europy zachowali czyste konto łącznie przez 644 minuty.

Odważniej drugą część gry rozpoczęli zawodnicy Legii. Po dośrodkowaniu z bocznego sektora próbował Gwilia, ale uderzył ponad bramką. Kilka chwil później "Wojskowi" zagrozili bramce gości po rzucie rożnym, lecz uderzenie Igora Lewczuka było niecelne.

Były defensor Bordeaux raz jeszcze znalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z prawej strony. Ponownie strzelił jednak obok bramki strzeżonej przez doświadczonego McGregora. W 64. minucie "oko w oko" z Radosławem Majeckim znalazł się Alfredo Morelos, lecz górą był młody golkiper.

Kilka minut później niezłą akcją odpowiedziała Legia. Sandro Kulenović wypuścił Luquinhasa, jednak Brazylijczyk uderzył ponad bramką. Zaraz potem Paweł Stolarski znalazł w polu karnym Marko Vesovicia, który strzelił celnie, ale ponownie McGregor interweniował skutecznie.

Pod koniec Legia przejęła inicjatywę. Bardzo aktywny przy stałych fragmentach gry był Lewczuk, który w 82. minucie raz jeszcze strzelił głową, lecz jego uderzenie w ostatniej chwili zostało zablokowane. Choć "Wojskowi" próbowali, nie udało im się pokonać dobrze dysponowanego tego dnia McGregora. Zachowując czyste konto w tym meczu, gospodarze wyśrubowali rekord minut bez straconego gola w europejskich pucharach przez polski zespół. Golkiperzy wicemistrzów kraju nie dali się pokonać od 703 minut.

Legia Warszawa - Rangers FC 0:0 (0:0)

Legia Warszawa: Radosław Majecki - Paweł Stolarski, Igor Lewczuk, Artur Jędrzejczyk, Luis Rocha - Cafu (71' Domagoj Antolić), Andre Martins - Marko Vesović (84' Dominik Nagy), Walerian Gwilia, Luquinhas - Sandro Kulenović

Rangers FC: Allan McGregor - James Tavernier, Connor Goldson, Nikola Katić, Jon Flanagan - Joe Aribo, Steven Davis, Ryan Jack, Scott Arfield (87' Glen Kamara) - Sheyi Ojo, Alfredo Morelos (87' Jermain Defoe)

Żółte kartki: Martins, Jędrzejczyk, Stolarski, Vesović - Flanagan, Morelos

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

Relacja zakończona

Koniec meczu! Dziękujemy za śledzenie naszej relacji.

Dwie minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

Podwójna zmiana u gości. Jermain Defoe i Glen Kamara wchodzą, schodzą Scott Afrield i Alfredo Morelos.

Dominik Nagy w miejsce Vesovicia.

Gwilia z rzutu rożnego i znowu Lewczuk! Po chwili jeszcze jeden korner dla Legii.

Rzut rożny dla gospodarzy.

Morelos z dystansu, ale pewnie Majecki.

Przed nami ostatni kwadrans tego spotkania.

Vesović! Kapitalnie broni McGregor!

Bardzo dobre prostopadłe podanie Kulenovicia i znalazł się w polu karnym Luquinhas, ale uderzył ponad bramką.

Żółta kartka dla Morelosa.

Pierwsza zmiana w Legii. Domagoj Antolić zmienił Cafu.

Zbyt lekkie uderzenie Aribo.

Strzał głową ponad bramką. Było groźnie!

Korner dla gości.

Kartka dla Vesovicia za protesty.

Majecki broni uderzenie Morelosa w sytuacji sam na sam!

Lewczuk! Strzał obrońcy, ale obok bramki.

Jeszcze jeden rzut wolny dla gospodarzy z bocznego sektora boiska po faulu na Stolarskim. Żółtą kartką ukarany Flanagan.

Majecki pewnie przechwycił dośrodkowanie w pole karne.

Szybko próbowała rozegrać akcję Legia, ale Vesović na spalonym.

Faulowany Stolarski na prawej stronie.

Morelos groźnie, ale był na spalonym.

Żółta kartka dla Stolarskiego.

Strzał głową Lewczuka ponad bramką!

Jeszcze jeden korner. Odważnie wyszła na drugą połowę Legia.

Kolejna akcja Legii i tym razem rzut rożny.

Gwilia w polu karnym Rangersów, ale ponad bramką!

Czas na drugą połowę!

Bez bramek w pierwszej połowie gry.

Zbyt mocne podanie na prawą stronę i od bramki Majecki.

Centra w pole karne, ale wyjaśnił dalekim wybiciem Kulenović.

Kartka dla Jędrzejczyka. Groźny rzut wolny dla gości.

Na spalonym Kulenović.

Faulowany Majecki.

Korner dla podopiecznych Stevena Gerrarda.

Faul Taverniera, ale bez kartki.

Cafu mocno, ale broni McGregor!

Podobnie jak w poprzedniej akcji gości, tym razem w ofensywie faulują zawodnicy Legii.

Faul na Kulenoviciu. Gwilia ustawił już piłkę do dośrodkowania.

Raz jeszcze piłkarze Rangersów faulują w ataku i zacznie Majecki.

Groźnie w polu karnym Legii! Lewczuk wybił piłkę na rzut rożny.

Żółta kartka dla Andre Martinsa za faul w środku pola.

Faulowany Lewczuk. Rzut wolny dla Legii na własnej połowie.

Faulowany Gwilia we własnym polu karnym i zacznie Majecki.

Przy piłce utrzymują się Rangersi.

W odpowiedzi w polu karnym gości Legia, ale broni bramkarz ze Szkocji!

Było groźnie! Dośrodkowanie z prawej strony i strzał głową Sheyi Ojo. To mogło być 0:1!

Zbyt krótkie dośrodkowanie i tylko aut dla Legii.

Dośrodkowanie i... rzut rożny dla gospodarzy.

Gwilia rozpocznie od rzutu wolnego w środkowej strefie.

Akcja gości na lewej stronie boiska skutecznie przerwana przez piłkarzy Legii.

Faul Stolarskiego na prawej stronie.

Pierwszy gwizdek sędziego - gramy!

Kapitanowie Artur Jędrzejczyk i James Tavernier wyprowadzili swoje drużyny na boisko.

10 minut i zaczynamy!

Jeśli Legia nie wejdzie do LE, i tak nie będzie kasy na nowego trenera

- Aleksandar Vukovic wbrew pozorom jest w komfortowej sytuacji. Jeśli Legia awansuje, będzie super. Jeśli nie, dziura budżetowa zrobi się tak duża, że klubu zwyczajnie nie będzie stać na zwolnienie obecnego i zatrudnienie kolejnego trenera - mówi były obrońca Widzewa, Legii i reprezentacji Polski, obecnie ekspert Polsatu Sport Tomasz Łapiński przed meczem Legia - Rangers.

LE: Gerrard chwali Legię. To bardzo dobrze zorganizowany zespół

Szkoleniowiec Rangers FC Steven Gerrard chwali Legię przed czwartkowym meczem obu drużyn w Warszawie w 4. rundzie eliminacji Ligi Europy. - To bardzo dobrze zorganizowany zespół, nie traci zbyt wielu goli - przyznał znakomity w przeszłości piłkarz.

Trener Legii: Czeka nas trudne, ale też bardzo fajne wyzwanie

Szkoleniowiec piłkarzy Legii Warszawa Aleksandar Vuković przyznał przed czwartkowym meczem 4. rundy eliminacji Ligi Europy w Warszawie ze szkockim Rangers FC, że przed jego zespołem "trudne zadanie, ale też fajne wyzwanie".

Sandro Kulenović w pierwszym składzie, Carlitos - na ławce.

Poznaliśmy skład gości:

Jędrzejczyk: Zupełnie nie interesują mnie gierki między Celtikiem a Rangersami

- Szczerze mówiąc nie byłem nawet świadomy, że Celtic udostępnił Legii swoje boiska, by zagrać na nosie Rangersom. Zupełnie nie interesują mnie tego rodzaju gierki między klubami. My patrzymy się na siebie i nie przejmujemy całą otoczką wokół - powiedział kapitan Legii Warszawa Artur Jędrzejczyk przed dwumeczem 4. rundy eliminacji Ligi Europy.

Wichniarek: Nieważne, że Legia nie gra ładnie. Ważne, że nie przegrywa!

Artur Wichniarek przed meczem Legia Warszawa - Rangers FC przypomina dwa wyniki ostatniej rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów - jako te, na które powinni zwrócić uwagę piłkarze warszawskiej drużyny.

Kibice ze Szkocji licznie stawili się w Warszawie, żeby dopingować swoich ulubieńców.

Spektakularny upadek i żmudna odbudowa. Rangersów na nogi chciał postawić nawet Donald Trump

Mało kto spodziewał się, że tak uznany klub jak Rangers F.C. może po prostu zniknąć z piłkarskiej mapy Europy. Tonący w długach właściciele żyli ponad stan przez wiele lat, a taki profil klubu odbił się czkawką w 2012 roku. Wielki rywal Celtiku upadł, a w 2019 roku trwa odbudowa jego marki.

Witamy w relacji na żywo z meczu Legia Warszawa - Rangers FC w ramach decydującej rundy eliminacji Ligi Europy!