US Open: Majchrzak przegrał w ostatniej rundzie kwalifikacji

Kamil Majchrzak nie zdołał awansować do głównej drabinki wielkoszlemowego turnieju US Open w Nowym Jorku (pula nagród 57,2 mln dolarów). Polski tenisista przegrał w piątek w ostatniej rundzie kwalifikacji z Białorusinem Ilją Iwaszką 1:6, 5:7.

23-letni Majchrzak w rankingu ATP zajmuje 94. miejsce i w kwalifikacjach rozstawiony był z numerem czwartym. Iwaszka na światowej liście jest 143., ale to do niego od początku należała inicjatywa. Pierwszego seta wygrał w zaledwie 24 minuty. Druga partia była bardziej wyrównana, jednak znów padła łupem Białorusina.

Z Polaków kwalifikacje udało się przebrnąć jedynie Magdalenie Fręch. Natomiast już w pierwszej rundzie odpadła Katarzyna Kawa.

Udział w turnieju głównym (początek w poniedziałek) mają zapewniony Iga Świątek, Magda Linette i Hubert Hurkacz. Tytułów w singlu bronią Japonka Naomi Osaka (może być rywalką Linette w drugiej rundzie) oraz Serb Novak Djokovic.