- Zarząd Klubu Odra Opole podjął decyzję, że w przypadku braku zwycięstwa w najbliższym meczu z Radomiakiem oraz niezdobycia 4 punktów w kolejnych dwóch meczach, kontrakt z trenerem zostanie rozwiązany - czytamy w oficjalnym komunikacie. Jeśli trener Rumak chce zachować posadę, Odra musi pokonać na własnym obiekcie Radomiaka.

 

Odra fatalnie rozpoczęła sezon 2019/2020. Piłkarze z Opola zremisowali w pierwszej kolejce z Miedzią Legnica (0:0), ale w kolejnych czterech meczach schodzili z boiska z zerowym dorobkiem punktowym. Lepsi od opolan okazali się kolejno: Puszcza Niepołomice (0:1), GKS Tychy (1:4), Stomil Olsztyn (0:1) oraz GKS Bełchatów (0:1).

 

Z kolei Radomiak, który jest beniaminkiem Fortuna 1 Ligi zdecydowanie lepiej rozpoczął nowe rozgrywki. W dwóch pierwszych meczach sezonu radomianie pokonali GKS Tychy (2:1) oraz Stomil Olsztyn (2:1). Następnie przyszły dwie porażki: z GKS-em Bełchatów (0:3) i z Wartą Poznań (0:2). W ostatniej kolejce podopieczni Dariusza Banasiaka zremisowali z GKS-em Jastrzębie (2:2). Radomianie plasują się na 12. miejscu w tabeli.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Odra Opole - Radomiak Radom na Polsatsport.pl.

 

WYNIKI I TABELA FORTUNA 1 LIGI