Serie A: Czyste konto Szczęsnego na inaugurację

Juventus pokonał Parmę 1:0 w pierwszej kolejce nowego sezonu Serie A. Gola na wagę trzech punktów dla "Starej Damy" strzelił Giorgio Chiellini. Cały mecz w barwach ekipy z Turynu rozegrał Wojciech Szczęsny.

Chiellini otworzył wynik spotkania w 21. minucie. Wykorzystał wówczas zamieszanie w polu karnym i z najbliższej odległości pokonał Luigiego Sepe. Parma nie ograniczyła się tylko do obrony i również miała swoje szanse, ale ostatecznie Szczęsny zachował czyste konto.

Wygrana Juventusu mogła być bardziej okazała, gdyby nie minimalny spalony przy akcji bramkowej Cristiano Ronaldo. Portugalczyk strzelił gola w 35. minucie, lecz sędzia dzięki systemowi VAR anulował trafienie portugalskiego napastnika.

W drugiej kolejce "Stara Dama" podejmie w hitowym starciu Napoli. Z kolei Parma wybiera się na Dacia Arena i mecz z Udinese.

Parma - Juventus 0:1 (0:1)
Bramka: Giorgio Chiellini 21

Żółte kartki: Kulusevski, Hernani - Khedira, Bernardeschi, Pjanić