Serie A: Siedem goli w meczu Napoli!

Co to był za mecz! Aż siedem goli zobaczyli kibice zgromadzeni na stadionie Artemio Franchi we Florencji. Ostatecznie skuteczniejsi okazali się piłkarze Napoli, którzy pokonali Fiorentinę 4:3.

Od początku inicjatywę przejęli goście i udokumentowali to trafieniem na 1:0. Rzut karny pewnie wykorzystał Erick Pulgar. Podyktowanie jedenastki przez arbitra wzbudziło sporo kontrowersji. Piłka z bliskiej odległości została nabita na rękę Piotra Zielińskiego i sędzia, po skorzystaniu z sytemu VAR, podyktował karnego.

Choć Fiorentina prezentowała się lepiej, jeszcze przed przerwą na prowadzenie wyszło Napoli. Najpierw z dystansu dobrym strzałem popisał się Dries Mertens, a kilka minut później Lorenzo Insigne zdobył bramkę z rzutu karnego. Również tym razem jedenastka była co najmniej dyskusyjna, gdyż powtórki pokazały, że Mertens przy "faulu" dodał sporo od siebie.

Druga połowa zaczęła się równie ciekawie, co pierwsza. Fiorentina doprowadziła do wyrównania po rzucie rożnym. Dośrodkowanie wykorzystał Nikola Milenković, który uderzeniem głową pokonał Alexa Mereta. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo. Jose Callejon w swoim stylu strzelił przy słupku i Bartłomiej Drągowski był bez szans.

10 minut później byliśmy świadkami kolejnego trafienia dla gospodarzy. Kevin-Prince Boateng, który kilka chwil wcześniej pojawił się na boisku, strzelił celnie zza pola karnego i "Fiołki" po raz kolejny doprowadziły do remisu. I tym razem Fiorentina zbyt długo nie cieszyła się z trafienia. W kolejnej ofensywnej akcji Napoli, wicemistrzowie Włoch znowu byli skuteczni. Callejon, po świetnym dośrodkowaniu Mertensa, zgrał do Insigne, który spokojnie skierował futbolówkę do pustej bramki.

Bartłomiej Drągowski i Piotr Zieliński przebywali na boisku przez 90 minut. Szymon Żurkowski przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych, a Arkadiusz Milik znalazł się poza kadrą Napoli na to starcie.

Fiorentina - Napoli 3:4 (1:2)
Bramki: Pulgar 9 (rz.k.), Milenković 52, Boateng 65 - Mertens 38, Insigne 43 (k), 68, Callejon 56

Żółte kartki: Boateng, Pezzella - Allan, Callejon, Mario Rui