ME siatkarek 2019: Słowenia - Portugalia. Transmisja w Polsacie Sport

W niedzielę na siatkarskich mistrzostwach Europy dojdzie do spotkania dwóch, jak na razie najsłabszych drużyn w grupie B. Słowenia i Portugalia nie wygrały jeszcze nawet seta. Obie ekipy zdążyły już również przegrać z Polską. Transmisja meczu Słowenia - Portugalia w Polsacie Sport.

Zarówno Słowenia, jak i Portugalia drugi raz występują w mistrzostwach Europy. Słowenki w 2015 roku również trafiły do grupy z Polską. W grupie zajęły ostatnie miejsce wygrywając jedynie seta. Siatkarki z Półwyspu Iberyjskiego awansowały na Euro przed dwoma laty. Udało im się wygrać ze Szwedkami, ale było to za mało, żeby awansować do kolejnej rundy.

W tegorocznym turnieju wydaje się, że obie drużyny będą miały małe szanse na jakikolwiek sukces. Takim byłby na pewno awans z sześciozespołowej grupy. Zapewne pomiędzy Słowenią, Portugalią i Ukrainą rozegra się walka o czwarte miejsce. Włochy, Belgia i Polska są poza ich zasięgiem.

Słowenki rozpoczęły Euro od porażki z Polską 0:3, a dzień później takim samym rezultatem zakończyły spotkanie z Belgią. Portugalki uległy zaś kolejno Włoszkom 0:3 i Polkom 0:3.

W pięciu ostatnich bezpośrednich meczach z Portugalią Słowenia triumfowała czterokrotnie. Jak będzie tym razem?

Transmisja meczu Słowenia - Portugalia od godziny 17.50 w Polsacie Sport.